Menu
Časopis Chip

Dům v bezpečí

Dům v bezpečí

Dům v bezpečí | Foto: CHIP

Zabezpečovací systémy nemusí instalovat specializované firmy ani se přitom nemusí bourat a vrtat zdi

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Moderní bezdrátové technologie a zařízení internetu věcí poskytují skutečně rozsáhlé možnosti, jak zvýšit komfort bydlení, aniž byste museli jejich instalaci detailně promýšlet již před stavbou, při projektování elektroinstalace, nebo naopak složitě bourali a vrtali zdi kvůli připojení napájení nebo datových kabelů. Své byty a domy můžete vybavit elektrickými zásuvkami, vypínači nebo třeba světly ovládanými přes Wi-Fi ze smartphonu připojeného k internetu po internetu. Do výbavy chytré domácnosti patří i IP kamery, které mohou být rovněž kompletně bezdrátové a jejichž úkolem je spolehlivě ohlídat vaše bydlení ve dne i v noci.

Pokud jde o zabezpečení vaší domácnosti, nemusíte se spoléhat jen na kamery s nočním viděním a s detekcí pohybu či zvuku. Stále více výrobců zařízení pro inteligentní domácnost totiž přichází na trh s bezdrátovými zabezpečovacími systémy, které lze poskládat z různých komponent a ovládat – jak jinak – rovněž smartphonem.

V říjnovém Chipu vám ukážeme, jak pracovat se zařízeními Trust a D-Link, určenými pro vybudování domácího zabezpečovacího systému.

trust2


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení