Menu
Časopis Chip

PDF Password Recover

PDF Password Recover

PDF Password Recover | Foto: CHIP

Aplikace PDF Password Recover používá klasický útok hrubou silou, aby odhalila zapomenuté heslo k zamknutému PDF dokumentu. Plná verze - Chip 10/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zamykání dokumentů heslem je šikovná funkce PDF souborů, ale pokud heslo neznáte, můžete snadno přijít o velmi důležitý obsah.

Ve většině prohlížečů můžete ve vlastnostech PDF dokumentů nastavit šifrování jejich obsahu. Pro otevření takového dokumentu pak budete muset zadávat příslušné heslo. Problém nastane v okamžiku, kdy heslo potřebné pro otevření zašifrovaného PDF dokumentu zapomenete. Pak nastává čas pro použití aplikace PDF Password Recover, která se pokusí prolomit heslo útokem hrubou silou. Funkce programu PDF Password Recover tedy spočívá v postupném zkoušení kombinací písmen, znaků a číslic v heslech různé délky, dokud není nalezena správná kombinace, která uzamknutý soubor otevře. Doba potřebná k prolomení hesla závisí jednak na výkonu použitého počítače, ale především na délce hesla a rozsahu použitých znaků. Běžná slovní hesla prolomí PDF Password Recover za několik minut, u dlouhých hesel kombinujících písmena, číslice i speciální znaky si počkáte třeba i několik hodin.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace PDF Password Recover můžete po jednoduché registraci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace. Běžná cena licence aplikace PDF Password Recover je kolem 500 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ovládání programu PDF Password Recover je naprosto jednoduché a hesla k zamknutým dokumentům s ním zvládne prolomit úplně každý. Stačí jen po kliknutí na tlačítko »Add PDF file« zvolit zaheslovaný PDF soubor, označit předvolbu »User« a poté tlačítkem »Start« spustit proces prolomení hesla hrubou silou. Pro zkrácení doby potřebné pro prolomení zapomenutého hesla je nutné co nejvíce upřesnit jeho vlastnosti, jako je délka (»Initial password length«) nebo sada použitých znaků (»Charset options«). Délku hesla je možné během hledání prodlužovat, nebo naopak zkracovat (»Password sweep direction«). V závislosti na délce hesla a sadě použitých znaků může hledání hesla metodou použití hrubé síly trvat několik minut nebo pár hodin. Běžné heslo ale aplikace PDF Password Recover najde poměrně rychle. Pro příště si jej dobře zapamatujte, ať nemusíte opět trávit čas pokusy o prolomení zabezpečení důležitého PDF dokumentu.

Dokumenty ve formátu PDF mohou být chráněny různými způsoby. Jedním z nich je použití hesla pro omezení samotné možnosti otevření PDF dokumentu. Pro účel prolomení tohoto hesla použijte v programu PDF Password Recover předvolbu »User«. Velmi často se ale používá také ochrana před prováděním změn v obsahu PDF dokumentu nebo zákaz jeho tisku. Pak použijte předvolbu »Owner«. Program PDF Password Recover ale umí hledat i obě hesla zároveň, jen si na jejich prolomení počkáte delší dobu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení