Menu
Časopis Chip

Remix OS 3

Remix OS 3

Remix OS 3 | Foto: CHIP

Na Androidu existuje velké množství povedených aplikací a her, které nejsou na PC k dispozici. Remix OS vyplňuje mezeru mezi těmito dvěma světy. Umožní jak spuštění Androidu přímo na hardwaru PC, tak i provoz virtualizovaného Androidu ve Windows. Plná verze - Chip 10/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zalíbily se vám Android aplikace vašeho chytrého telefonu? Remix OS vám umožní je mít i na notebooku.

Pokud byste rádi obživili svůj starý nevyužitý notebook (procesor Intel je podmínkou), dali mu moderní rychlý systém a možnost chovat se jako chytrý telefon nebo tablet s Androidem, neváhejte a vyzkoušejte Remix OS. Funkcionalita je už na velmi dobré a spolehlivé úrovni. Remix OS nabízí tyto typy spuštění.

1. Remix OS Player   je virtuální systém v podobě programu nainstalovaného ve Windows. V dostatečné míře emuluje Android, avšak jeho rychlost je nižší a je velmi závislá na výkonu počítače.
2. Remix OS  je  virtuální systém, který lze nainstalovat buď na USB flash disk nebo přímo do počítače. Vysoký výkon Remix OS se nedá porovnat s jakýmkoli jiným virtuálním Android systémem. Veškeré náročnější hry lze hravě spustit i na mnoho let starších noteboocích, stránky se načítají extrémně svižně, vše je radost ovládat. Pod kapotou běží Android Marshmellow (6.0.1), díky němuž nebudete mít problémy nainstalovat téměř jakoukoli aplikaci z Play Google. K dispozici máte také »Remix Central«, tedy obchod, který garantuje spuštění veškerých aplikací, které se v něm nacházejí. Ve správci souborů naleznete automaticky připojená zařízení (USB disky, HDD), takže lze bez problému pracovat daty, jako byste byli dále ve Windows. 
• Instalace na pevný disk HDD - jedná se o nejrychlejší variantu, protože Android běží přímo na hardwaru PC, všechny aplikace, které v systému nainstalujete, zůstanou i s nastavením po restartu.
• Instalace na USB flash disk (podmínkou je rychlý 3.0 USB flash disk) - jde o přenositelný systém a spustitelný na jakémkoliv jiném počítači. Při bootování PC pak můžete zvolit, zda se má spustit v persistentním módu, který se chová podobně jako Remix OS instalovaný na disku PC, nebo v »Guest« mód, kde se změny neukládají.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 10/2017
  • Info: www.jide.com
  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená free verze programu, bez omezení a technické podpory. 

Remix OS Player nabízí při spuštění možnosti přidělení počtu procesoru, RAM a rozlišení (od 768p až do nativního). Tato vlastnost v Remix OS chybí. Sice využívá všech procesorů a s RAM si také nemusíte dělat starost, ale rozlišení nastavit lehce nejde, je tedy možné, že bude na velkých monitorech trochu rozpitý. Ideální jsou 1080p (Full HD). Start tlačítko vlevo dole poskytuje výběr všech aplikací, jako tomu je např. ve Windows. Aplikace si můžete přesouvat na plochu nebo do TaskBaru. Nic vám nebrání tomu, oproti Androidu na smartphone, spustit více aplikací zároveň - hrát hru a při tom si na Messengeru chatovat. Remix OS zvládá multitasking velmi dobře. Poté, co aktivujete pomocí »Play Activator« defaultní google market »Play Google«, lze volně stahovat a instalovat téměř všechny aplikace tak, jak jste na ně zvyklí ve svém chytrém zařízení. Je však třeba být připojen k existujícímu Google účtu. Instalovat aplikace lze i přes »Remix Central«, která jich obsahuje proti »Play Google« sice hrstku, ale jsou tam všechny důležité (Word, Excel, PDF, RAR, Outlook, Hry, Youtube, Spotify, Netflix, ...) a hlavně Remix OS garantuje jejich správné fungování.

První spuštění
Vyberte jazyk (English) a v dalším okně stiskněte »I Agree«. Nyní bude následovat nabídka aplikací, ze kterých si můžete vybrat, které budou nainstalovány ihned po spuštění. Klikněte na »CONTINUE« a po výběru na »NEXT >« až do samotného konce. Potvrďte »FINISH« a následně »Next«. Objeví se před vámi plocha připomínající Windows. Chvíli počkejte, než se nainstalují vybrané aplikace (pokud jste některé zaškrtli). Nyní je třeba aktivovat »Google play«. Stiskněte tlačítko, kde se normálně nachází vlevo dole »Start« a vyhledejte »Play Activator«, potvrďte »Yes, Let's Activate!« Na ploše se objeví nová ikona »Play Store«. Spusťte ji, vyplňte své google informace (email a heslo) a Remix OS je zcela připraven k použití.

Remix OS Player
Pokud se rozhodnete zkusit emulátor Remix OS Player, spusťte »RemixOSPlayer.exe«, vyberte cestu, kam se má rozbalit a stiskněte OK. Po chvíli se před vámi zobrazí okno »Remix OS Player Loader«, zde zaškrtněte »Advanced settings« a přidělte největší počet CPU, RAM a vyberte Resolution. Upozorňujeme, že čím větší rozlišení (Resolution), tím pomaleji se systém bude chovat. Potvrďte stisknutím na »Start«

Zajímavé funkce a nastavení, omezení
• Čeština - Android v základu nabízí češtinu. Na ploše máte ikonu »Settings«, vyhledejte »Language & Input« a pod záložkou »Language« zvolte češtinu.
• Problémy s klávesnicí - Pokud spouštíte Remix OS přes jeho Player v běžícím Windows, je možné, že vám nebude fungovat klávesnice. V levém/pravém okraji okna byste měli vidět něco připomínající kulatý kříž. Klikněte na něj, dále na 3 tečky a zvolte »Close«. Klávesnice vám již bude plně k dispozici.
• Drobné chyby Remix OS Player - Je pravděpodobné, že se setkáte s drobnými nesnázemi, pokud budete používat Remix OS ve formě Playeru. Jedná se o občasné záškuby, pomalejší internet, občasné chyby v přehrávání internetových videí a problémy s aplikacemi používající GPS.
• Uvolnění myši - Pokud nemůžete v Remix OS Player myší "utéci" z okna, stiskněte klávesovou kombinaci [CTRL+ALT].
• Rychlý USB klíč - Jestliže jste se rozhodli instalovat Remix OS na USB klíč, autoři doporučují použít alespoň USB 3.0 (modrý konektor) s rychlostí nejméně 25 MB/s, jinak je možné, že se systém v persistentním módu ani nespustí a zamrzne na načítací obrazovce.
• Pouze procesory Intel - Remix OS bohužel spustíte pouze s procesory Intel kvůli jejich podpoře technologie HAXM, která u AMD chybí. Ostatní se tak musí spokojit s emulátorem Bluestack nebo Andy.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení