Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Notebooky plné superlativů

Notebooky plné superlativů

Nejluxusnější notebooky musí být perfektní ve všech ohledech. Vyzkoušeli jsme 13 prémiových modelů.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Existují dobré důvody, proč se někteří uživatelé nedají odradit relativně vysokou cenou prémiových notebooků. Patří mezi ně výbava v podobě šasi z vysoce kvalitních materiálů, špičkové displeje se zářivými barvami, se kterými můžete pracovat i na přímém slunečním světle, a vysoce výkonný hardware, ideálně včetně čtyřjádrového procesoru. Existují však i méně viditelné důvody, kterých si na první pohled nevšimnete.

Většina moderních špičkových notebooků je v souladu se současným trendem osazena USB-C konektorem umožňujícím přenos videa (Thunderbolt 3) a dobíjení (Power Delivery), což uživatelé ocení hlavně v budoucnu. Navzdory vysokému výkonu jsou špičkové notebooky lehčí a menší než jejich méně nákladní sourozenci. Řada výrobců do svých špičkových modelů nahrává užitečný software pro snazší správu a aktualizaci ovladačů.

Do testu jsme zařadili 13 nejvyšších modelů notebooků od společností Acer, Apple, Dell, Fujitsu, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft a Vaio. Kompletní výsledky najdete v Chipu 10/2019.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení