Menu
Časopis Chip

Opera GX

Opera GX

Opera GX | Krabice: koláž CHIPu

Opera GX je speciální verze prohlížeče Opera optimalizovaná pro hráče. Obsahuje jedinečné funkce, které vám pomohou z počítače vytěžit maximum při hraní her, ale i běžném prohlížení webu. Free verze - Chip 10/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete na on-line hry maximální výkon, který může váš stroj poskytnout? Opera GX umožňuje nastavit limity paměti RAM i přidělený výkon procesoru.

Prohlížeč Opera je neprávem opomíjený internetový nástroj nabitý přidanými funkcemi, které uživatelům zpříjemňují surfování a zvýší bezpečnost, a díky integrované nástrojům i objem stahovaných dat. Opera GX je upravená verze pro hráče, která umožňuje nastavit limity přidělených hardwarových prostředků pro hraní on-line her. Další vychytávkou je možnost přehrávání videí v plovoucím okně nad stránkou, což umožňuje souběžné hraní bez nutnosti vypínat přehrávané video. Ovládací prvky browseru jsou v levé liště. Najdete tam i integrované chatovací klienty služeb Facebook a WhatsUp. Nesmíme zapomenout na integraci oblíbené streamovací platformy Twitch, pomocí které hráči mohou sledovat dění na obrazovce jiných hráčů nebo vysílat video z vlastní plochy počítače. Při hraní můžete chatovat, aniž byste museli něco dalšího instalovat nebo spouštět. Díky integrovanému blokování reklam a  technologii VPN vám prohlížeč Opera GX pro Windows zajistí větší rychlost a více soukromí. To uživatelé ocení zejména u her, které mohou mít regionální omezení. Prohlížeč vás chrání před podvody a škodlivým softwarem na webu. Nezáleží tedy, zda se připojujete v neznámé nezabezpečené Wi-Fi síti, vaše soukromí není ohroženo. I pokud by útočník vaši komunikaci odposlouchával, nebude díky šifrování schopný rozluštit obsah dat.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • MacOS, Linux
  • Bez registrace

Časově neomezená free verze programu s možnosti updatu. 

Opera GX po startu nabídne novinky a informační kanály z herního světa. Nastavení výkonu procesoru a dostupné RAM přímo v prostředí browseru. Chatovací klienti Facebook a WhatsUp a streamovací platforma Twitch. Vše, co gamer potřebuje pro styk s okolním světem.

Díky tomu, že je Opera postavena na jádru Chromium, lze do ni doinstalovat kompatibilní doplňky jako do browseru Chrome. Stáhněte si rozšíření a témata, která se vám líbí, z katalogu doplňků k aplikaci Opera a "vymazlete" si prohlížeč podle sebe, aby se vám s ním pracovalo co nejlépe. Díky animovaným tématům můžete oživit i úvodní stránku. Opera může přinášet nejnovější zprávy na jednom místě, rovnou na úvodní stránce prohlížeče. Upravte si informační kanály podle svých herních preferencí, abyste si mohli číst o tom, co vás zajímá.

Opera existuje i v mobilních verzích pro Android, iOS a také pro počítače s Linuxem a macOS. Zejména u mobilních přístrojů je úspora stahovaných dat při brouzdání významná. Je to způsobeno blokováním reklam a zejména kompresí obrázků a videí v "turbo" režimu. Pokud si zaregistrujete účet, můžete synchronizovat prohlížení stránek i přístupová hesla na více zařízení. Přepínejte mezi zařízeními a pokračujte tam, kde jste přestali. Záložky, otevřené listy a další data se synchronizují prostřednictvím vašeho účtu. Opera přináší i službu »Flow«, což je malý osobní cloudový prostor pro přenos dat a obrázků mezi zařízeními. A chcete-li mít Operu se všemi nastaveními při ruce na USB disku? Využít můžete přenosnou verzi. Což se hodí všude tam, kde nemáte povoleno instalovat žádné programy (například na veřejných počítačích). Při používání přenosného softwaru na počítači nezůstávají žádné soubory nastavení ani jiná data, vše se ukládá na USB flash disk. Přenosná verze je naprosto plnohodnotnou obdobou nainstalované verze bez kompromisů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení