Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Haló, píšu přes Allo

Haló, píšu přes Allo

Nový messenger od Googlu se jmenuje se Allo a nabízí i prvky umělé inteligence.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Uživatelé chytrých telefonů už většinou nepoužívají klasické SMS zprávy, ale komunikují prostřednictvím komunikačních nástrojů, které nabízí mnohem více možností. Problém je, že těchto aplikací je hodně, takže můžete komunikovat jen s těmi uživateli, kteří mají stejnou aplikaci jako vy. Od konce září si můžete stáhnout do mobilních zařízení s Androidem i iOS nový komunikační nástroj Allo.

pismo-nahled

Allo samozřejmě nabízí všechny standardní funkce, mezi které dnes patří možnost vkládat do komunkace smajlíky, obrázky, fotografie, vlastní polohu na mapě nebo zvukovou nahrávku.Nabízí i něco navíc - do konverzace totiž můžete zapojit více čí méně vtipné samolepky, můžete si zvolit velikost písma  a použít anonymní chat.

Podstatnější novinkou jsou však tzv. Smart replies, tedy chytré odpovědi. Aplikace sleduje, jak odpovídáte, a sama pak nabízí při konverzaci rychlé odpovědi. Podobně jako má Apple svou Siri a Microsoft Cortanu, přichází i Google s vlastním asistentem Google Assistant. Jak tento asistent funguje a jak se nám messenger Allo líbí, se dočtete v listopadovém Chipu.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení