Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Protection 18

Protection 18

Bezplatné antiviry, včetně Windows Defenderu, nebývají často velmi spolehlivé a zbytečně zatěžují počítač – Protection tak díky cloudu řeší dvě mouchy jednou ranou.  Plná verze - Chip 11/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Bezplatné antiviry, včetně Windows Defenderu, nebývají často velmi spolehlivé a zbytečně zatěžují počítač – Protection tak díky cloudu řeší dvě mouchy jednou ranou.

Specialitou Panda Protection (dříve Free Antivirus) je minimalizace požadavků na systém při zachování nekompromisního zabezpečení. Panda toho dosahuje využitím cloudových služeb namísto systémových zdrojů, o většinu práce se tedy už nemusí starat samotný počítač. Program, kromě klasického antivirového skeneru s ochranou v reálném čase a kontrolou doporučených oblastí, umožňuje skenovat jednotlivé části systému na vyžádání. Veškeré potenciální hrozby jsou umístěny do karantény, odkud je s nimi dále možné pracovat. Při instalaci nabízí program i rozšířenou ochranu o webový štít, který ochrání uživatele při brouzdání po internetu. Mezi nástroje na zabezpečení počítače patří především USB ochrana, která skenuje všechna zařízení připojená k USB.  Dále je to monitor běžících procesů s naznačeným stupněm nebezpečnosti běžících procesů a možnosti jejich deaktivace. Pro případ, že by antivirová prevence nepomohla a počítač by mohl být infikovaný, nabízí Protection »Záchranný Kit«, který dokáže vytvořit antivirový USB disk. Tato verze programu je zdarma, ale čas od času zobrazuje u systémové lišty reklamu na nákup antiviru Panda se slevou.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Nepovinná registrace

Časově neomezená free verze programu, která bez zobrazované reklamy vyjde na 600 korun za rok. Součástí je samozřejmě update programu i antivirových řetězců. Komerčně prodávaná verze Panda Complete Protection vyjde na 1100 korun ročně a nabídne navíc zabezpečení stažených a sdílených souborů, optimalizaci zařízení, zajištění bezrizikových plateb on-line a rodičovskou kontrolu.

Kompletní ochrana: Celkový náhled na hlavní obrazovce umožňuje rychlý přístup k aktuálnímu stavu systému a k nástrojům na řešení nalezených problémů. Kromě ovládání samotného antiviru je odtud možné provádět doporučené i manuální skenování systému a v případě potřeby využít pokročilejších nástrojů. V bezpečí: Podezřelé soubory jsou při skenování systému automaticky umístěné do karantény, kde už od nich počítač neriskuje potenciální hrozby. Odtud lze s nimi dále manuálně pracovat, kromě odstranění je v případě neoprávněného umístění do karantény možné je v programu vyjmout ze seznamu hrozeb. Procesy pod kontrolou: Součástí bezpečnostního vybavení je také ochrana v reálném čase prostřednictvím monitorování běžících procesů. Veškeré nalezené procesy jsou roztříděny podle úrovně bezpečnosti a v případě rizika automaticky zablokovány.

Panda Protection nabízí všechny nezbytné nástroje pro udržení počítače v bezpečí. Pro pokročilejší funkce je ale třeba sáhnout po vyšších verzích programu. Přímo prostřednictvím Záchranného Kitu je možné přistoupit k Panda Cloud Cleaneru pro hlubší možnosti skenování, další alternativou jsou placené verze programu, které dále nabídnou například ochranu Wi-Fi před vetřelci, zabezpečení proti ransomwaru, optimalizaci počítače, rodičovskou kontrolu a mazání stop při nakupování online. Pro kompletní ochranu je možné využít bezpečnostních řešení Panda Security pro Android, iOS či macOS.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2017


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení