Menu
Časopis Chip

Smartphony za rozumnou cenu

Smartphony za rozumnou cenu

Smartphony za rozumnou cenu | Foto: CHIP

Dobrý smartphone nemusí být extrémně drahý, přestože jde o aktuální model se slušným výkonem.  Otestovali jsme deset modelů s cenou do deseti tisíc.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Kromě vlajkových existují i další skvělé smartphony. Ve střední cenové třídě totiž najdete řadu zajímavých modelů, s jejichž výkonem budete spokojeni a za které se nebudete muset stydět. Otestovali jsme deset nejlepších zařízení s operačním systémem Android a byli jsme příjemně překvapeni tím, co výrobci v námi zvoleném cenovém rozpětí nabízejí.

huawei-p9-2-nahled

Do našeho testu jsme zařadili smartphony s cenou do 10 000 Kč včetně DPH a novější modely, které už se prodávají s operačním systémem Android 7 nebo u nichž výrobce alespoň nabízí na tuto verzi update. U většiny zařízení této cenové kategorie jsme měli dobrý pocit z jejich zpracování, ať už byl kryt vyroben z kovu, nebo ze skla.

Co se týká velikosti displeje, vybírat můžete mezi modely s úhlopříčkou 4,6“ až 5,5“, takže spektrum je dostatečně široké. Smartphony do 10 000 Kč se nemusí stydět ani za svůj výkon. Jejich procesory mají až na jednu výjimku 8 jader a jsou podpořeny dostatečně velkou operační pamětí s kapacitou 3 nebo 4 GB. Dostatečná je i úložná kapacita, která se u všech modelů pohybuje kolem 20 GB. Důležitým parametrem je u smartphonů i jejich výdrž na akumulátor. V našem měření má proto samostatnou kategorii. Pro mnoho uživatelů je důležitou funkcí smartphonu fotoaparát. V této oblasti jsou výsledky testovaných modelů rozdílné. Pokud vás zajímá, jak náš test dopadl a jaký model v cenové hladině do deseti tisíc doporučujeme a jaký je náš cenový tip, přečtěte si listopadové vydání Chipu.

samsung-galaxy-a3-2017-nahled


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení