Menu
Časopis Chip

Velká hackerská zpráva

Velká hackerská zpráva

Velká hackerská zpráva | Foto: CHIP

Black Hat, Def Con a Cyber Week – události, na kterých se můžete dozvědět, jak budou nejspíše vypadat příští kyberútoky a jak se proti nim můžete bránit.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Už pravidelně se v létě konají tři celosvětově nejznámější hackerské veletrhy: akce nazvaná Cyber Week proběhla v Tel Avivu, Black Hat a Def Con v Las Vegas. Každá z těchto akcí se specializuje na něco jiného.

Na Cyber Weeku hovoří především manažeři bezpečnostních firem o nových hrozbách. Na Black Hatu zase podrobně diskutují o útocích výzkumní pracovníci v oblasti bezpečnosti, kteří pracují pro různé společnosti. Na Def Conu pak jen těžko potkáte nějakého řečníka, který by byl ochoten představit se svým skutečným jménem. Pro jejich anonymitu existuje samozřejmě řada důvodů – tito hackeři se totiž často pohybují na hraně zákona a dost často i za ní. Na letošní akci dokonce došlo i k zatčení jednoho z nich.

black-hat-usa-2017-01-p-nahled

Na těchto veletrzích se téměř nediskutuje o útocích, ke kterým už došlo a které jsou známé. Místo toho se řečníci zabývají novými útoky nebo špionážními technikami a poskytují také informace o tom, jak se proti nim chránit. Zdá se, že odborníci se shodují v jednom: to, co odborníci na veletrhu prezentují, se bohužel v blízké budoucnosti změní v denní rutinu všech uživatelů. Chip se těchto veletrhů zúčastnil a také hovořil se známými bezpečnostními odborníky. V Chipu 11/2017 se tedy dozvíte, co na nás hackeři chystají a jak se můžeme chránit.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení