Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Jaká bude příští Wall Street?

Jaká bude příští Wall Street?

Technologické společnosti spolu tvrdě bojují o datový monopol.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Před padesáti lety byl nejhodnotnější akciovou společností na světě General Motors, v roce 2009 však vyhlásil insolvenci. Dnes hospodářskému světu vládne jiný koncern - Apple, a to už poměrně dlouho: od roku 2011.

Na vrchol se ale derou další technologické společnosti. Mateřská firma Googlu Alphabet bojuje s Amazonem a Microsoftem o druhé místo. Pak následuje Facebook. S Tencentem a Alibabou vstoupily do první světové desítky také dvě čínské digitální společnosti. Tato dominance jednoho průmyslu není neobvyklá, nicméně technologické firmy mají všechny předpoklady vládnout obchodnímu světu i nadále. Boj se bude tak odehrávat především mezi nimi.

Obchodní model všech hlavních hráčů je založen především na ukládání, zpracování a využívání dat. Zároveň se všichni rozšiřují v každém směru, který se zdá lukrativní. Peněz je k dispozici dost. Největší technologické firmy jsou v pohybu, pracují na svých strategiích, investují do vývoje a nakupují své konkurenty i menší společnosti.

Kdo je ale na nejlepší cestě stát se digitální supervelmocí příštího desetiletí? Pojďte si s Chipem projít šance jednotlivých technologických obrů. Podrobnosti najdete v listopadovém čísle. Slibujeme, že to je opravdu zajímavé čtení.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení