Menu
Časopis Chip

Pod vodu i do špatného počasí

Pod vodu i do špatného počasí

Pod vodu i do špatného počasí | Foto: CHIP

Outdoorové fotoaparáty jsou vodotěsné, odolné proti nárazu a navíc praktické. Otestovali jsme čtyři aktuální modely, abychom zjistili, který je nejlepší.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Outdoorové modely fotoaaprátů musí zajistit dostatečnou těsnost dvířek pro paměťovou kartu a baterii, přes ovládací prvky se nesmí dostat voda a navíc musí být dostatečně robustní i pro ovládání v rukavicích. Do vnitřních prostor nesmí proniknout ani jemný písek. A pro případ, že by vám fotoaparát vyklouzl z ruky, musí být jeho displej chráněn odolným sklem. Stejně důležité jako robustnost konstrukce jsou ale i další outdoorové funkce fotoaparátů. Ty musí nabízet odpovídající rozsah zoomu, musí umět nahrávat video často mají i další funkce, jako je integrovaná LED lampička, kompas nebo teploměr.

Co se týká kvality snímků, nemohou outdooroví specialisté držet krok s některými běžnými kompaktními fotoaparáty. Pokud jde o rozlišení a detaily snímků, jsou na tom tyto modely většinou hůře, protože jsou vzhledem ke svému zaměření do extrémních podmínek vybaveny poměrně malými optickými snímači. My jsme se snažili zjistit, který z testovaných modelů nabízí nejlepší kvalitu snímků, výbavu i například výdrž na baterii. Naše závěry najdete v Chipu 11/2018.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení