Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Desktop Secret Lock

Desktop Secret Lock

Program Desktop Secret Lock Standard představuje další úroveň zabezpečení počítače s Windows nad klasickým heslem k uživatelskému účtu. Znemožněn je i přístup přes vzdálenou plochu. Plná verze - Chip 11/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete vědět, co se děje s vaším počítačem, když na něm zrovna nepracujete? Desktop Secret Lock počítač zamkne a zaznamená pokusy o jeho odemknutí.

V programu Desktop Secret Lock si zvolíte heslo pro uzamknutí pracovní plochy počítače, ale nejde přitom o alternativu ke klasické zamykací obrazovce Windows. Pracovní plocha zůstane po uzamknutí plně viditelná, ale pokud se někdo pokusí s počítačem pracovat, zobrazí se okno pro zadání hesla nebo zanechání zprávy oprávněnému uživateli. Všechny tyto aktivity jsou zaznamenány a tak můžete zjistit, jak bylo s vaším počítačem manipulováno. S programem Desktop Secret Lock můžete počítač zamykat manuálně (klávesovou zkratkou) nebo je možné nastavit pravidla pro automatické zamykání při nečinnosti nebo ve zvolený čas. To se hodí, pokud odejdete od svého počítače a zapomenete jej zamknout klávesovou zkratkou [Windows] + [L]. Kromě hesla, které si rozhodně dobře zapamatujte, může k odemykání počítače sloužit i klíč uložený na USB flash disku.

  • Jazyk:  anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Desktop Secret Lock v edici Standard za 600 korun můžete po registraci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Pro použití programu Desktop Secret Lock je nutné nastavit si heslo k odemknutí pracovní plochy počítače. Přejděte tedy na kartu »Quick Start« a zde si zvolte dostatečně silné heslo. Připomínáme, že toto heslo nijak nesouvisí s heslem k vašemu uživatelskému účtu ve Windows. Dalším krokem by mělo být nastavení automatického spouštění programu Desktop Secret Lock se startem počítače (»Auto Start at Windows Startup«). Desktop Secret Lock také může počítač rovnou uzamknout (»Lock at Windows Startup«). Šikovné je také zvolit si pro aktivování zámku klávesovou zkratku (»Lock Hot Key«). Funkce »Auto Lock« umožňuje nastavení automatického zamykání počítače, pokud jej nebudete nějakou dobu používat. Počítač je možné zamykat také ve stanovený čas. Pro odemykání počítače můžete také používat klíč uložený na USB flash disku.

Program Desktop Secret Lock má kromě verze Standard také vyšší edici Premium, která přidává další bezpečnostní funkce. Patří mezi ně například notifikace o pokusech o odemknutí vašeho počítače na mobilním telefonu, pořizování fotek narušitelů webkamerou nebo například možnost nastavení automatického spuštění zvoleného programu v případě pokusu o odemknutí vašeho počítače. Licence Desktop Secret Lock ve verzi Premium přijde přibližně na 1 400 korun. Jako čtenáři Chipu můžete získat licenci Desktop Secret Lock Premium se 70% slevou.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení