Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Zoner Photo Studio X

Zoner Photo Studio X

Zkuste tříměsíční verzi oblíbeného českého správce fotografií Zoner Photo Studio X. Podzimní aktualizace přinesla zejména přesné barvy, bleskový export, rychlé hodnocení fotek, nové koláže, kalendáře a rychlé náhledy i u RAW fotografií. Tříměsíční trialverze - Chip 11/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Výborný nástroj, který uživatelům nabízí vše potřebné pro komplexní zpracování fotografií a videosouborů. Od jejich stažení do počítače, přes úpravy až po sdílení na internetu.

Program Zoner Photo Studio X vám pomůže zpracovat a upravit fotografie a videa. V rámci předplatného jsou pro každého dostupné pravidelné aktualizace funkcí. Program snímky v připojeném fotoaparátu rozpozná, zobrazí jejich náhledy a nabídne rychlý výběr pro jejich import do počítače. Po stažení snímky automaticky roztřídí do složek podle data, místa pořízení a klíčových slov. Program zvládne snímky i hromadně přejmenovat, doplnit popisky a klíčová slova a případně je i rovnou zálohuje. Přehledně uspořádaný katalog nabízí řadu nástrojů, pomocí kterých snadno udržíte pořádek i v rozsáhlém fotoarchivu s tisíci snímky. Program nabízí jak základní úpravy fotografií – např. nástroje pro ořez a otočení snímku, srovnání linií, odstranění šumu, úpravu expozice a posun barev a pro automatické úpravy, ale obsahuje i pokročilé nástroje a filtry – např. retušovací štětec pro formát JPEG i RAW, vyhlazovací štětec a kruhový a štětcový filtr. Modul »Vyvolat« umožňuje nedestruktivní úpravy snímků a modul »Editor« nabízí podporou vrstev a masek. Program Zoner Photo Studio nabízí i mnoho možností, jak své fotografie sdílet se členy rodiny, přáteli a známými on-line. Snadno a rychle můžete své výtvory nahrát na populární sociální sítě Facebook, Twitter a Instagram, propojit s vlastní on-line galerií Zonerama nebo úložišti OneDrive, Google Disk a Dropbox. A pokud rádi tvoříte kalendáře, fotoknihy nebo koláže, jednoduše si je v programu připravíte, a rovnou si můžete objednat i jejich vytištění. Přímo v programu pak můžete vytvořit a nechat zaslat svoji vlastní originální papírovou pohlednici.

  • Tříměsíční trialverze
  • Uveřejněno v Chipu 11/2019
  • Info: www.zoner.cz
  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Tříměsíční verze programu, která je funkčně shodná s aktuální prodávanou licencí v ceně 1 188 korun (roční licence), ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program snímky v počítači automaticky roztřídí do složek podle data, místa pořízení a klíčových slov. Pomocí tzv. presetů, tedy uložených nastavení parametrů pro vyrovnání bílé, expozice, barvy, tonální křivky, ostrosti, redukce šumu, HDR a dalších efektů, můžete v modulu »Vyvolat« své snímky snadno a rychle vylepšit. Podzimní aktualizace obsahuje zcela nový nástroj na tvorbu videa, ve které můžete pracovat s více stopami videa a zvuku, mixovat je mezi sebou, přidávat přechody, efekty nebo titulky. Pomocí modulu »Vytvořit« snadno vyrobíte vlastní kalendáře, fotoknihy, fotoobrazy a koláže, jejichž vytištění si můžete prostřednictvím programu i rovnou objednat. Přímo v programu pak můžete vytvořit a na vámi zadanou adresu nechat zaslat svoji originální pohlednici včetně pozdravného textu.

Zoner Photo Studio X je dostupný formou roční licence - předplatného. Svůj účet u Zoneru můžete navíc používat na neomezeném počtu počítačů a nemusíte si tak pro každý z nich platit samostatnou licenci. Předností tohoto způsobu licencování je však především neustále aktuální program a pravidelný přísun novinek a různých vylepšení. Letošní podzimní aktualizace tak například obsahuje nástroj na tvorbu videa, ve které můžete pracovat s více stopami videa a zvuku, mixovat je mezi sebou nebo přidávat titulky, možnost importu a exportu presetů, což jsou uložená nastavení parametrů z modulu »Vyvolat«. Nyní tak můžete své presety snadno sdílet s dalšími fotografy. Pro přehlednější a snadnější práci s presety si je též můžete libovolně organizovat do složek. Své soukromé úložiště v Zoner Photo Cloudu pak nově snadno propojíte s »Katalogem« a můžete tak využít všechny výhody, které tento nástroj nabízí – rychlé načítání náhledů, vyhledávání nebo off-line prohlížení snímků.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení