Menu
Časopis Chip

LAN Exam Maker 2.3

LAN Exam Maker 2.3

LAN Exam Maker 2.3 | Foto: CHIP

LAN Exam Maker je všestranný a snadno použitelný nástroj na vytváření a vyhodnocování různých druhů testů, který využívá webové rozhraní. Plná verze - Chip 12/2015.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pracujete ve školství, nebo chcete prověřit znalosti svých zaměstnanců? Pak můžete vytvářet testy, dostupné nejen z PC, ale i ze smartphonu či tabletu.

V ovládacím rozhraní programu LAN Exam Maker, který funguje ve všech běžných internetových prohlížečích, můžete vytvářet testy pro ověření znalostí studentů v libovolných oborech výuky. Testové otázky přitom mohou mít jednu či více správných odpovědí, případně lze vytvářet otázky s odpověďmi ano/ne. Časem si vytvoříte celou databázi otázek, ze kterých může program náhodně vybírat skladbu testů. Odkaz na hotový test lze studentům zaslat formou URL adresy, nebo QR kódu. Díky webové povaze programu LAN Exam Maker a vytvářených testů lze na testové otázky odpovídat i ze smartphonu nebo z tabletu, aniž by bylo třeba instalovat nějaké dodatečné aplikace. Nastavit lze i časový limit pro absolvování testu a také určit, zdali může student test opakovat. LAN Exam Maker automaticky sbírá odpovědi z vyplněných testů a rovnou vyhodnocuje výsledky.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Časově neomezená plná verze v ceně 2 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden komerční i nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

LAN Exam Maker funguje jako webový server, což má své výhody, ale i omezení. Předně je možné testy vyplňovat pouze v rámci domácí (místní) sítě, ovšem bez ohledu na použité zařízení – studentům stačí pouze webový prohlížeč. Správce testů vidí v reálném čase informace o počtu vyplnění testů a úspěšnosti studentů. Otázky testů mohou mít jednu či více správných odpovědí, případně mohou studenti odpovídat ano/ne. Editor otázek poskytuje bohaté možnosti formátování textu, ale také vkládání obrázků a videí. Připravit lze i reakce na správnou či špatnou odpověď a pořadí odpovědí může být generováno náhodně – aby studenti nemohli odpovídat po paměti. V podrobných nastaveních každého testu lze určit počet pokusů na absolvování testu, časový limit, omezení dostupnosti testu jen vybrané skupině studentů, možnost měnit již zvolené odpovědi nebo procento správných odpovědí pro úspěšné splnění testu. Přehledy výsledků testů umí aplikace odesílat i e-mailem.

V programu LAN Exam Maker lze spravovat i databázi studentů, importovanou například z excelového souboru. Studenty lze řadit do skupin, automaticky jim zadávat testy a průběžně sledovat jejich studijní výsledky. V rozhraní aplikace jsou k dispozici i podrobné přehledy výsledků testů a úspěšnosti studentů. Sledován je například i průměrný čas vyplňování testu nebo počet vyplněných testů v jednotlivých dnech.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2015.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení