Menu
Časopis Chip

UnHackMe 7.8

UnHackMe 7.8

UnHackMe 7.8 | Foto: CHIP

Existuje celá rodina škodlivého softwaru, se kterou si běžné antiviry neporadí. Právě na škodliviny, nazývané rootkity, se zaměřuje program UnHackMe. Plná verze - Chip 12/2015.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte ve svém počítači instalován antivir, ale rádi byste ještě dále zvýšili jeho zabezpečení? UnHackMe je řešením, které hledáte.

Program UnHackMe 7.8 nepracuje jako klasický antivir, ani jej nenahrazuje. Jeho specialitou je vyhledávání různých typů škodlivého softwaru, ať už se jedná o zmíněné rootkity, trojské koně, spyware, viry, červy nebo nebezpečné doplňky pro internetové prohlížeče. Kontrola programu UnHackMe funguje na vyžádání, nechybí ale ani obdoba kontroly na pozadí Windows. Pouze je třeba si zvolit, s jakou frekvencí (v minutách) bude UnHackMe počítač kontrolovat, popřípadě aktivovat kontrolu počítače při každém restartu. Plná verze UnHackMe přidá do vašeho počítače další vrstvu ochrany před škodlivým softwarem, kterou můžete kombinovat se stávajícím antivirovým programem. Zároveň je ale vždy nezbytné mít jasno v tom, co přesně se chystáte s programem UnHackMe zlikvidovat či změnit. V případě neopatrného použití byste totiž mohli snadno způsobit nestabilitu operačního systému vašeho počítače.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Registrace online

Roční plná verze v ceně 1 200 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí s možnostmi updatů, ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně aplikace UnHackMe, na záložce »Check«, je důležité v zásadě pouze tlačítko »Check Me Now!«, kterým se spouští kontrola počítače na výskyt škodlivého softwaru (včetně možnosti využít on-line antiviry). Dříve než se tak stane, proběhne ještě blesková aktualizace databáze škodlivého softwaru, takže je dobré mít v okamžiku testování počítač připojený k internetu. S internetovými prohlížeči souvisí identifikace potenciálně škodlivých doplňků těchto aplikací na kartě »6) Bowser Plugins«. Odstranění doplňků, označených jako nebezpečné zahájíte tlačítkem »Remove Checked«. Pak je třeba příslušný prohlížeč zavřít a pokračovat tlačítkem »Start Fixing«. Dříve než se pustíte do kontroly počítače, věnujte pozornost předvolbám nastavení. Ověřte si, že je označena předvolba »Active« v části »Monitoring in the background«, včetně nastavení »Gaming Mode«. UnHackMe pak bude pravidelně kontrolovat operační paměť počítače a nebude vás rušit informačními hláškami.

Tvůrci programu UnHackMe nabízejí i další šikovné aplikace. RegRun je nástroj na detekci a odstranění virů a dalších typů škodlivého softwaru, který se spouští ještě dříve, než Windows, takže běžné antiviry mohou mít s jeho detekcí problém. Ještě dál jde RegRun Warrior, který lze spouštět z bootovacího CD či DVD a odstranit s ním i velmi odolnou nákazu, se kterou se za běhu Windows nelze vypořádat. Zajímavý je i Convert Pro, který kompletně maskuje aktivity uživatele, takže je nemůže sledovat ani případný špehovací software, kterému se podařilo do počítače proniknout. Další užitečnou funkcí programu, který je k dispozici i v češtině, je blokování možnosti odposlechu prostřednictvím mikrofonu počítače.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2015.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení