Menu
Časopis Chip

Windows Password Recovery Tool

Windows Password Recovery Tool

Windows Password Recovery Tool | Foto: CHIP

Nástroj Windows Password Recovery Tool Standard slouží k resetování zapomenutých hesel k uživatelským účtům v operačním systému Windows. Plná verze - Chip 12/2015.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zapomněli jste heslo k účtu ve Windows a teď máte zablokovaný počítač? Pomůže vám aplikace na spuštění PC z flash disku a reset hesla jedním kliknutím.

Používat ve Windows uživatelské účty bez hesel je možná pohodlné, ale určitě ne bezpečné – k vašim osobním souborům, fotkám či e-mailům se dostane kdokoli, kdo zrovna sedí u vašeho počítače. Použití hesla je také nezbytným předpokladem pro některé další funkce operačního systému, například pro rodičovskou kontrolu nebo šifrování obsahu pevného disku. Problém samozřejmě nastává, když svoje heslo zapomenete. Díky programu Windows Password Recovery Tool Standard ale nezůstane váš počítač uzamčený nadobro. Stačí si vytvořit záchranný CD nebo USB flash disk, nastartovat z něj počítač a jednoduše použít funkci programu na reset (či lépe řečeno úplné smazání) zapomenutého hesla. Po restartu počítače se ke svému účtu přihlásíte bez hesla a v Ovládacích panelech si nastavíte heslo nové, které byste si měli zapamatovat lépe.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 400 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po spuštění programu Windows Password Recovery Tool Standard vložte do DVD mechaniky prázdné CD či DVD médium a klikněte na tlačítko »Burn«. Aplikace vám vypálí spouštěcí disk s nástroji na resetování zapomenutého hesla k uživatelskému účtu ve Windows. Pro spuštění počítače z USB flash disku nebo bootovacího CD či DVD použijte během restartu příslušnou funkční klávesu (liší se podle verze BIOS počítače) a nechejte načíst program Windows Password Recovery Tool Standard. Po výběru operačního systému pokračujte tlačítkem »Next« k volbě uživatelského účtu, jehož heslo potřebujete resetovat. Zvolte si účet, klikněte na tlačítko »Next« a nechejte program několik okamžiků pracovat. Po úspěšném odstranění hesla klikněte na »Reboot« a proveďte restart počítače tlačítkem »Restart Now«.

Windows Password Recovery Tool Standard sice podporuje i novější Windows 8 a 10, která používají nejen lokální, ale on-line uživatelské účty (tzv. účty Microsoft), ale poradí si právě jen s resetem hesel k lokálním účtům. Pro reset hesel k účtům Microsoft, stejně jako hesel uživatelů připojených k doméně, je třeba použít vyšší edici Windows Password Recovery Tool Ultimate s cenou licence kolem 1 000 Kč. Tato verze navíc umí i vytvářet a odstraňovat lokální účty s oprávněním administrátora.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2015.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení