Menu
Časopis Chip

Adguard

Adguard

Adguard | Foto: CHIP

Adguard je filtr webových stránek, spolupracující se všemi prohlížeči: odstraní reklamu, zablokuje škodlivé stránky a zařídí i rodičovskou kontrolu. Plná verze - Chip 12/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Adguard zajistí rychlejší, pohodlnější a bezpečnější surfování po internetu všem uživatelům. Rodiče ocení i možnost omezit internetové aktivity dětí.

Při blokování reklamy funguje Adguard podobně jako doplněk AdBlock, ten ale není dostupný pro všechny internetové prohlížeče. Adguard oproti tomu spolupracuje třeba i s prohlížečem Edge z Windows 10. Adguard filtruje internetový provoz na pozadí operačního systému a kromě odstranění obtěžujících reklamních bannerů a vyskakovacích reklam může omezit sledování vašeho surfování různými analytickými nástroji a také zablokovat doplňky sociálních sítí, kterými jsou dnešní weby doslova prošpikovány. O bezpečnost při surfování se stará modul identifikující podvržené či jinak nebezpečné stránky. V případě blokování reklam i nebezpečných webů si můžete sami nastavit výjimky, nebo se plně spolehnout na pravidelně aktualizovanou databázi aplikace Adguard. Rodičovskou kontrolu nevhodných webových stránek lze nastavit jen podle věku uživatele a funguje spolehlivě i s českými stránkami.

  • Půlroční verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 12/2016
  • Info: www.adguard.com
  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Instalace plné verze programu Adguard je naprosto snadná, v průvodci instalací není třeba cokoli nastavovat či měnit. Neprovádí se žádná registrace ani aktivace programu.

Plná verze programu Adguard bude pracovat šest měsíců od instalace, včetně průběžných aktualizací. Licence je výbavou shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez technické podpory. Tato licence nebude fungovat na počítačích, kde již byla v minulosti spuštěna jiná licence Adguard. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Označením prvních dvou předvoleb v základním nastavení filtru reklam programu Adguard se zbavíte nejen reklamních bannerů, ale také zastavíte sledování analytickými nástroji a odstraníte ze stránek obtěžující prvky sociálních sítí. Reklamy pokládané za užitečné filtr propustí. Bezpečnostní modul programu Adguard se automaticky aktualizuje a zablokuje přístup k podvrženým stránkám nebo webům s potenciálně nebezpečným obsahem. Sami můžete nahlásit další nebezpečné weby, nebo přidat mezi výjimky stránky, jejichž obsah nebude Adguard kontrolovat. Filtr rodičovské kontroly se nastavuje automaticky podle zvolené věkové kategorie. Blokovány jsou především weby s erotickou tematikou, ručně upravovat kategorie webů či nastavit konkrétní blokované stránky ovšem možné není. Nastavení rodičovské kontroly je samozřejmě chráněno heslem.

Při prvním spuštění si Adguard vyžádá základní nastavení. Především se můžete rozhodnout, zdali bude filtr reklam blokovat i webové analytické nástroje a prvky sociálních sítí a zdali se mají na stránkách ponechat „užitečné“ reklamy – typicky sponzorované výsledky vyhledávání na internetu. V hlavním okně programu pak můžete třeba i nahlásit podvrženou stránku, kterou filtr propustil (»Report phishing«), nebo určit stránky, které Adguard filtrovat nebude (»Add an exception«).

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2016.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení