Menu
Časopis Chip

Codify 3

Codify 3

Codify 3 | Foto: CHIP

S programem Codify můžete snadno šifrovat zprávy zasílané v e-mailech nebo přes internetové komunikátory, nebo i celé soubory v libovolných formátech. Plná verze - Chip 12/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Hlídáte si své soukromí a nechcete, aby mohl někdo odposlechnout vaši internetovou komunikaci nebo se dostal k citlivým souborům? Použijte šifrování.

Spolehlivé šifrování dat nemusí být vůbec náročné a dostupné jen expertním uživatelům počítačů. Jak ukazuje program Codify, šifrovat textovou komunikaci může opravdu každý. Do hlavního okna aplikace Codify stačí vložit jakýkoli text zprávy, zvolit si dostatečně silné heslo a kliknout na jediné tlačítko. Zašifrovaný text můžete následně přes systémovou schránku zkopírovat a vložit do e-mailu nebo do komunikátorů typu Skype, Facebook Messenger či Hangouts a odeslat jej přátelům. Příjemce zprávy vloží zašifrovaný řetězec do programu Codify, zadá příslušné heslo a text dešifruje. Program Codify si šifrovací hesla ukládá, takže můžete velmi snadno používat při komunikaci s různými přáteli více různých hesel, aniž byste si je museli všechna pamatovat. V šifrované podobě si můžete posílat i celé dokumenty, bez ohledu na jejich výchozí formát.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Codify zašifruje jakýkoli text do nicneříkajícího řetězce znaků. Stačí jen vložit původní text do hlavního okna programu, v levém dolním rohu zadat heslo a kliknout na tlačítko »Zašifrovat«. Výsledek zkopírujte do schránky a vložte do zprávy. Dešifrování probíhá opačným způsobem. Abyste si nemuseli všechna (de)šifrovací hesla pamatovat, obsahuje Codify funkci jednoduchého správce hesel, ve kterém můžete mít uložena hesla pro různé příjemce zpráv. Dejte si jen pozor na to, že tato hesla nejsou šifrována ani jakkoli jinak chráněna. V programu Codify lze šifrovat i celé soubory v libovolných formátech. Slouží k tomu funkce »Zašifrovat soubor«, která otevře okno s výběrem souboru k šifrování. Pak už jen zadáte heslo a spustíte šifrování. Zašifrovaný soubor bude uložen do stejné složky a doplněn o koncovku »crypted«.

Abyste mohli program Codify používat na šifrování komunikace s přáteli, je třeba abyste jej měli instalovaný nejen vy, ale také všichni potenciální příjemci šifrovaných zpráv. Program Codify lze přitom instalovat i na USB flash disk, abyste mohli šifrovat a dešifrovat zprávy či soubory v jakémkoli počítači. Kromě zašifrované zprávy je třeba si s jejím adresátem vyměnit i heslo pro dešifrování. To lze provést třeba přes SMS, nebo můžete mít s přáteli hesla předem domluvená.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení