Menu
Časopis Chip

Power Recovery

Power Recovery

Power Recovery | Foto: CHIP

Omylem zformátovaný disk, rozpadlá disková partition, nechtěně smazaná data, ztracené fotografie, poškrábané DVD... Power Recovery vám pomůže získat soubory zpět. Plná verze - Chip 12/2016.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud jste smazali soubory nebo vám zmizely diskové oddíly,  jejich existence nekončí – stále se na disku nacházejí a vy je s tímto nástrojem můžete rekonstruovat.

Power Recovery se specializuje na obnovu dat smazaných z pevného disku počítače, která již nelze dohledat v koši (například proto, že jste při mazání souborů přidrželi klávesu [Shift]). Program prohledá pevný disk a vypíše seznam souborů, které je možné obnovit a případně zobrazí i jejich náhled. Jelikož častým problémem bývá i nechtěné smazání fotek z paměťové karty fotoaparátu, nebo její ukvapené zformátování, nabízí program Power Recovery rovněž specializovanou funkci pro tento případ, zaměřenou přímo na obnovu multimediálních souborů. Aby toho nebylo málo, dokáže Power Recovery zachránit data i z poškrábaných CD či DVD – samozřejmě s úspěšností úměrnou stupni fyzického poškození optického nosiče. Samostatnou kategorií dat je obnova dat z poškozených či ztracených oddílů pevných disků, se kterou si Power Recovery rovněž poradí.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 1 600 korun, která je shodná se starší prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Mezi nejčastěji používané funkce programu Power Recovery bude pravděpodobně patřit obnova smazaných souborů (»Undelete Recovery«), záchrana fotek z paměťové karty (»Digital Media Recovery«) a získání dat z poškrábaných CD a DVD (»CD/DVD Recovery«). Pokročilejší uživatelé se mohou pustit i do záchrany dat z poškozených a ztracených diskových oddílů (»Damaged Partition Recovery« a »Lost Partition Recovery«). Abyste se při hledání konkrétního smazaného souboru nemuseli zdržovat procházením desítek či stovek souborů, můžete použít jejich filtrování podle typu (koncovky), velikosti nebo data vytvoření či poslední změny. Pomůže vám rovněž tlačítko »Find« pro vyhledání souboru podle názvu, nebo »Preview«, které zobrazí náhled vybraného souboru. V okně s výběrem disku a oddílu, na kterém bude Power Recovery hledat smazaná data, najdete i tlačítko »Settings«, kterým vyvoláte okno s výběrem typů souborů, o které máte zájem. Pokud jste si například nechtěně smazali důležitý textový dokument, nemusí program při hledání dat k obnově brát v úvahu ostatní formáty souborů.

Při obnově dat s jakýmkoli nástrojem je velmi důležité, abyste svojí neopatrností možnost záchrany důležitých souborů sami nezkomplikovali. Proto je nutné obnovené soubory ukládat na jiný disk, než ze kterého byly smazány. Mohlo by totiž dojít k přepsání místa na disku, kde se ztracené soubory zatím ještě stále fyzicky nacházejí, novými daty. Nepomůže ani použití jiného diskového oddílu stejného fyzického disku – vždy použijte externí disk.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení