Menu
Časopis Chip

Miraf SongBook 7

Miraf SongBook 7

Miraf SongBook 7 | Foto: CHIP

Miraf SongBook je univerzální nástroj na tvorbu, editaci a prohlížení písní, akordů, textů, notových zápisů a tabulatur. Půlroční verze - Chip 12/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ať už je potřeba zorganizovat playlist písní, vytvořit zpěvník, napsat vlastní tabulaturu nebo procvičit skladby – vše zajistíte pomocí SongBooku.

Miraf SongBook 7 se kompletně postará o správu celé hudební knihovny, od textů s akordovými značkami až po tabulatury a vlastní notové zápisy. Program je zaměřen především na příznivce strunných nástrojů, hlavní režim funguje na principu textového editoru se speciálními funkcemi pro akordové značky, které nabízí možnost automatické transpozice nebo režim kapodastru. Na procvičování transponovaných písní je také k dispozici integrovaný MP3 přehrávač s nabídkou změny tónin. SongBook je dále vhodný i pro kapelníky a aranžéry, jeho prostřednictvím lze lehce vytvářet celé zpěvníky a jednoduše je sdílet do textových formátů nebo bezplatné aplikace pro Android. Mezi další nástroje patří mimo jiné i modul pro klavír, trénování sluchu, přehled hudební nauky, databanka akordů a práce s hmatníky 4, 5 a 6-ti strunných nástrojů.

  • Půlroční verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 12/2017
  • Info: http://miraf.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze programu bude fungovat půl roku od registrace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Vše v jednom: SongBook se postará jak o prohlížení, tak i tvorbu a editaci různých hudebních souborů, od textů s akordovými značkami až po tablatury a notové zápisy. Pro rychlou navigaci mezi skladbami a jejich editaci je možné využít plovoucího ovládacího panelu. Vlastní přehrávač: Pro poslech při tvorbě nebo procvičování skladeb nabízí program integrovaný mp3 přehrávač s rozšířenými možnostmi přehrávání. V případě transpozice originální skladby do jiné tóniny lze společně s akordovými značkami transponovat i samotný mp3 soubor. Po hmatníku: Do nabídky funkcí určené pro příznivce strunných nástrojů patří i nástroj pro vizuální zpracování hmatníku různých 4, 5 a 6 strunných nástrojů. Pro potřeby cvičení zahrnuje nástroj barevné zobrazení stupnic přímo na hmatník vybraného nástroje.

Kromě tvorby a editace hudebních souborů je pro potřeby procvičování nebo sdílení možné využít režimu prohlížení, který text s akordy, tabulaturu nebo notový zápis otevře v režimu celé obrazovky s možností automatického posouvání a vypnutí rotace a uspávání obrazovky. Tento režim je vhodný především pro tablety, program nabízí podporu dotykových obrazovek se známými gesty pro posun a přiblížení. Tablety a zařízení se systémem Android mohou dále využít bezplatné aplikace pro cvičení na cestách. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení