Menu
Časopis Chip

Video Converter Platinum 7

Video Converter Platinum 7

Video Converter Platinum 7 | Foto: CHIP

Plná verze programu Video Converter Platinum je skvěle vybavena na vzájemnou konverzi desítek různých formátů videa i zvukových souborů. Plná verze - Chip 12/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

S konverzí filmů pro přehrávání v telefonu nebo jiném přehrávači se nemusíte trápit – stačí si zvolit některý z desítek připravených profilů převodu.

Program Video Converter je primárně určen pro konverzi filmů a videoklipů ve všech běžných vstupních formátech do formátů vhodných pro přehrávání ve smartphonech a tabletech s Androidem a iOS nebo herních konzolích a dalších multimediálních přehrávačích. Díky připraveným profilům nastavení se vůbec nemusíte zabývat parametry konverze, stačí jen zvolit, v jakém zařízení budete výsledné video přehrávat. Pokročilým uživatelům zároveň nebudou chybět ani detailní nastavení kvality výstupního souboru (rozlišení obrazu, datový tok, kvalita zvuku atd.), včetně možnosti vytvářet si vlastní profily pro opakované použití. Video Converter umí rovněž upravit obraz videa, oříznout jeho délku nebo do něj vložit titulky. Specialitou je převod filmů do různých 3D formátů. Na výkonnějších počítačích lze konvertovat i několik souborů současně.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Výběr souborů ke konverzi v programu Xilisoft Video Converter se provádí buďto tlačítkem »Add«, umístěným zcela vlevo na hlavním panelu funkcí, nebo jejich přetažením myší do hlavního okna aplikace. Na seznam můžete přidat libovolný počet souborů, jejich konverze podle individuálního nastavení bude provedena postupně. Pod tlačítkem s nůžkami najdete funkci na vystřižení části videa, určené ke konverzi. Zkrácením filmu o úvodní a závěrečné titulky můžete ušetřit cenné místo v paměti mobilního telefonu nebo jiného přehrávače, kam se chystáte zkonvertované video uložit. Stejně tak je možné stříhat i zvukové soubory. Jestliže konvertujete video pro přehrávání v mobilním telefonu či jiném přenosném přehrávači, nemusíte se nastavením parametrů konverze vůbec zaobírat. Stačí jen v nabídce vyvolané tlačítkem v levém dolním rohu okna programu zvolit příslušný typ zařízení a úroveň kvality výstupního videa.

V nabídce »Tools | Preferences« jsou k dispozici užitečné předvolby funkcí programu. Na záložce »General« si můžete nastavit například výchozí složku pro ukládání videí po konverzi (»Output Folder«). Záložka »Convert« obsahuje předvolby využívání výkonu počítače. Vedle zapojení všech procesorových jader do konverze (»Convert using all cores«) si můžete zvolit, které konkrétní jádro má na konverzi pracovat (»Customize core number«) nebo maximální počet současně spuštěných procesů konverze (»Maximum Simultaneous Running Processes«) a případně i akceleraci konverze grafickou kartou (»GPU«). Akci provedenou po skončení konverze lze nastavit na záložce »Others«. Předvolbou »Post Task Action« můžete zvolit automatické vypnutí nebo třeba uspání počítače.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení