Menu
Časopis Chip

Rychlý start s Windows 11

Rychlý start s Windows 11

Rychlý start s Windows 11 | Redakce

Windows 11 jsou zde – vyplatí se přejít na nový systém, nebo je lepší ještě počkat?

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 12/2021:  Microsoft uvolnil Windows 11 už 5. října a potenciální uživatele nové verze nejrozšířenějšího desktopového operačního systému asi nemile překvapily vysoké hardwarové požadavky. Chip odpovídá na nejdůležitější otázky týkající se nového operačního systému a vysvětluje, kdo by měl zůstat u Windows 10.

Každá nová „velká“ verze Windows upoutá pozornost běžných uživatelů i ostřílených profesionálů. Ti druzí si přitom jistě projdou všechny informace o nových funkcích a vylepšeních, ale s upgradem zpravidla tolik nespěchají – přinejmenším na svých pracovních počítačích. Třeba si ale vyzkouší Windows 11 ve virtuálním počítači. Běžní uživatelé naopak často přistupují i k velkým upgradům Windows jako k běžným aktualizacím a spustí je okamžitě, jakmile jim novinku nabídne služba Windows Update.

A právě upgrade na Windows 11 začal Microsoft nabízet přes Windows Update už v noci na 5. října letošního roku. Stejně jako u upgradů Windows 10 ale nemají k nové verzi Windows přístup hned všichni uživatelé – distribuce nového operačního systému uživatelům probíhá postupně. Upgrade ale můžete urychlit – ať už s pomocí nového nástroje na okamžitou instalaci nových Windows 11, nebo s pomocí asistenta pro stažení ISO obrazu nového operačního systému. Velkou výhodou samozřejmě je, že Microsoft poskytuje možnost upgradu z Windows 10 na nové jedenáctky zcela zdarma – samozřejmě při splnění hardwarových požadavků. A ty jsou bohužel tentokrát poměrně přísné a možnost je obejít je velmi omezená. Mnoha uživatelům Windows 10 tedy zůstanou nová Windows 11 zapovězená.

O možnostech upgradu na nová Windows 11 se dočtete v prosincovém Chipu, který je v prodeji od 18. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2021


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení