Menu
Časopis Chip

Chytrá regulace vytápění

Chytrá regulace vytápění

Chytrá regulace vytápění | obr.: Getty Images

Snížit náklady na vytápění je jednoduché.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 12/2022: Inteligentní systémy řízení vytápění nám mohou snížit spotřebu až o 30 procent, alespoň tak to slibují výrobci. Chip v prosincovém Chipu vysvětluje, co všechno se za takovým slibem skrývá a s jakým řešením můžete ušetřit nejvíce.

Většina řídicích systémů se spoléhá na podobné strategie úspory energie. Používají časové plány, kdy se mají místnosti vytápět na jakou teplotu. Snižují tak teplotu v noci a v době, kdy přes den pracujete ve firmě, a děti jsou mimo dům. Inteligentní ovládání rozpozná otevřená okna a automaticky sníží vytápění. Zaznamenají, zda se v bytě vůbec nacházejí lidé, a na základě toho ztlumí topení. Za tímto účelem vyhodnocují údaje o poloze chytrých telefonů obyvatel.

Chytrá technika zajistí transparentnost a pomůže vám ušetřit peníze. S chytrou regulací vytápění nastavíte teplotu na přesný stupeň, zatímco většina běžných otočných ovladačů na radiátorech působí, jako byste letěli naslepo. Aplikace ovládacích prvků pro chytré telefony velmi často zobrazují také teplotu v místnosti v průběhu času – máte tak přehled o tom, kdy topíte zbytečně.

Přehled nejvhodnějších řešení chytrého vytápění pro domácnosti najdete v Chipu 12/22. V prodeji je od 16. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení