Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Audio Recorder

Audio Recorder

Ashampoo Audio Recorder je program pro nahrávání zvuku pomocí mikrofonu, webkamery nebo prostřednictvím zachytávání výstupu ze zvukové karty. Cokoliv slyšíte, tak lze nahrát. Plná verze - Chip 12/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si nahrát nějaký internetový pořad, oblíbenou hudbu nebo byste si snad chtěli zaznamenat své poznámky a nápady? Pak je program Audio Recorder určen přesně pro vás!

Program Ashampoo Audio Recorder je jednoduchý hlasový diktafon a hudební záznamník umožňující nahrávání zvuku z mikrofonu nebo zachytávání a ukládání výstupu ze zvukové karty. V hlavním okně stačí vybrat, zda chcete použít mikrofon nebo výstup zvukové karty (reproduktor), a spustit nahrávání. Program automaticky vytváří knihovnu uložených zvukových záznamů a nabízí i základní nástroj pro ořezání záznamu a samozřejmě i pro přehrávání audio záznamů. Praktická je i možnost přepnout program do kompaktního zobrazení po spuštění nahrávání. Výrazně menší okno zobrazuje vše potřebné – zdroj zvuku, čas nahrávání, tlačítko pro spuštění/ukončení nahrávání a tlačítko pro návrat do hlavního okna (plné zobrazení). Zaznamenané audio můžete uložit do sedmi různých audioformátů: MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC, OPUS a APE. U každého audioformátu můžete nastavit i požadovanou výstupní kvalitu uloženého záznamu. Populární empétrojky tak lze například nahrávat se vzorkovací frekvencí až 48 kHz a datovým tokem 320 kbit/s, přičemž za ekvivalent CD kvality je udáváno 128 kbit/s a 44 kHz. Program je tak výbornou volbou pro záznam streamů, podcastů a hudby. Výrobce programu se rozhodl prodávaný program uvolnit v plném rozsahu zdarma.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Audio Recorder v ceně 1 000 korun můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Výrobce programu se rozhodl prodávaný program uvolnit v plném rozsahu zdarma.

Nahrávání zvukových záznamů je pomocí programu opravdu hračka – v hlavním okně stačí vybrat, zda chcete použít mikrofon nebo výstup zvukové karty, a kliknutím na velké tlačítko mikrofonu spustit nahrávání. Již uložené záznamy si pak snadno přehrajete kliknutím na standardní tlačítko ve spodní části okna. Pomocí programu vybraný záznam také snadno oříznete. Kliknutím na tlačítko s nůžkami ve spodní části okna zobrazíte nástroj pro ořez záznamu. Poté již stačí jen nastavit počáteční a koncové místo ořezu a kliknutím na tlačítko »Uložit kopii« uložit jen požadovanou část záznamu. Nastavení výstupního formátu a kvality je taktéž velmi snadné – vyberte požadovaný formát a výstupní kvalitu dle připravených rychlých předvoleb. Stejně snadno na kartě »Společné« upravíte i šablonu názvu souboru nebo vyberete jiný adresář, do kterého se soubory s nahrávkami automaticky ukládají.

Stejně, jako je nekomplikované ovládání programu, tak i úpravy nastavení zvládne i naprostý začátečník. Snadno tak např. upravíte šablonu názvu souboru nebo vyberete jiný adresář, do kterého se soubory s nahrávkami automaticky ukládají. V nastaveních vstupních zařízení můžete zpravidla u mikrofonu vybírat mezi třemi různými ovladači: MMSystem, DirectShow a Wasapi. A při nahrávání zvuku z „reproduktoru“ (výstup zvukové karty) není potřeba nastavovat vůbec nic. Nastavení výstupního formátu a kvality je taktéž velmi snadné – vyberte požadovaný formát a výstupní kvalitu dle připravených rychlých předvoleb: střední, dobrá, CD a vysoká kvalita.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení