Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Comodo Rescue Disk

Comodo Rescue Disk

Comodo Rescue Disk je záchranný nástroj pro léčení virů a rootkitů bez účasti spuštěných Windows, kdy už konvenční metody odstranění viru nestačí. Freeware verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud máte podezření, že máte v počítači virus, ale konvenční antivirové programy ho nedokáží odstranit, je třeba použít silnější prostředek. Po použití bootovacího antiviru Comodo můžete spát o trochu klidněji.

Comodo Rescue Disk je software umožňující zbavit počítač virů a malware, se kterými si normální antiviry neporadí. Jde o výkonově nenáročný systém, který jde spustit i na letitém hardwaru a dělá pouze jen to, k čemu je určen - likviduje malware. Zákeřnější viry totiž nelze úplně bezpečně odstranit za běhu systému. Bootovací Comodo obsahuje vlastní operační systém s antivirem, který po nastartování z USB disku nebo CD vyhledá a odstraní rootkity bez spuštěných  Windows. Pokud je navíc počítač připojen k internetu, Comodo si před kontrolou stáhne nejnovější antivirovou databázi a zaručí, že skenování bude co nejdůkladnější a budou nalezeny i nejnovější hrozby. Pokud by stav Windows už ani neumožňoval start počítače, je možné využít Comodo Recsue Disk a jeho integrovaný nástroj pro správu souborů. Jeho pomocí je možné vykopírovat důležitá data z počítače na přenosný USB flash disk. Chip DVD je vytvořen jako bootovací disk pomocí tohoto systému, takže pokud vložíte DVD do mechaniky a spustíte z něj počítač, můžete spustit antivirovou kontrolu bez jakékoliv přípravy. Případně si můžete podle našeho návodu vytvořit antivirový USB flash disk.

  • Freeware verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 05/2018
  • Info: www.comodo.com
  • Jazyk: anglicky
  • Linux (32bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená freewarová verze.

Kontrolu spustíte kliknutím na »COMODO Cleaning Essentials«. Pokud budete připojeni k internetu kabelem, stáhne se nejnovější virová databáze. Na výběr máte z několika možností scanování, pro úplnou kontrolu doporučujeme provést »Full Scan«. Pokud na ploše kliknete na »My Documents«, otevře se vám prohlížeč souborů. Hlavní disk, jak jste na něj zvyklí z Windows, se nachází v položce »/mnt/DISK«. Jakmile se dokončí sken, vlevo dole uvidíte výčet infekcí. Kliknete-li na červené písmo, uvidíte detaily. Pro vyléčení souborů v detailech klikněte na »Apply« a vyčkejte, zda se operace povedla.

Velkou výhodou tohoto systému Comodo Rescue Disk je fakt, že jde o datově nenáročný a svižný systém (60 MB), který je navíc na flash disku skrytý. Takže jej při běžném používání není možné omylem smazat. Pokud při vytváření bootovacího flash disku pomocí LinuxLive USB Creatoru necháte zatrhnutou volbu »STEP 4 : OPTIONS« i »Enable launching LinuxLive in Windows« a byli jste přitom připojeni k internetu, vytvoří se možnost spustit program i z prostředí Windows. Na flash disku pak stačí otevřít  složku »VirtualBox« a v ní spustit »Virtualize_This_Key.exe«. Pro důkladnou kontrolu a odstranění hrozeb však doporučujeme provést kontrolu bez běhu Windows.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení