Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

HARDiNFO Pro

HARDiNFO Pro

Aplikace HARDiNFO PRO vám poskytne zcela vyčerpávající informace o hardwarové a softwarové výbavě vašeho počítače a otestuje jeho výkon. Plná verze - Chip 12/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte problémy s výkonem či stabilitou vašeho počítače? Diagnostický a testovací nástroj vám poskytne vodítko k jejich vyřešení.

V programu HARDiNFO PRO najdete detailní informace o základní desce, procesoru, modulech operační paměti nebo pevném disku vašeho počítače. Zjištěné údaje vám pak pomohou například s laděním výkonu při přetaktování, zjišťování problémů s chlazením nebo třeba volbě správných typů součástek při upgradu vašeho stroje. Stejnou službu nabízí HARDiNFO také pro veškeré připojené periferie, takže vám pomůže třeba i s vyhledáním správných ovladačů pro konkrétní model vašeho příslušenství k PC. Přesnou diagnostiku hardwaru doplňuje sledování systému v reálném čase, abyste měli detailní přehled o běžících procesech a službách, ale třeba i aktuálně využívaných ovladačích a síťových připojeních. Diagnostickou část aplikace HARDiNFO doplňují testy, se kterými můžete prověřit výkon i stabilitu vašeho počítače a naměřené výsledky následně porovnat se stroji uživatelů programu HARDiNFO po celém světě.

Rozsáhlý článek o fungování tohoto programu najdete v tištěném Chipu.

  • Plná verze
  • Uveřejněno v Chipu 12/2019
  • Info: www.usro.net
  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows XP/7/8/10 (64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze programu HARDiNFO PRO v ceně 2 000 korun nemá žádné funkční ani časové omezení, nebudou k ní ale k dispozici aktualizace a technická podpora. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Výchozí nabídka »System Overview« zobrazuje informace o základní desce, procesoru, operační paměti nebo pevném disku. Pokud vás ale zajímá například aktuální pracovní frekvence, úroveň napájení nebo teplota procesoru, což jsou údaje nezbytné pro přetaktování, přejděte do nabídky »CPU«. Majitele notebooků budou jistě zajímat i detailní informace o baterii jejich přenosného počítače včetně sledování průběhu spotřeby energie z akumulátoru. Stejně lze do detailu sledovat třeba i aktuální datové přenosy přes Wi-Fi nebo ethernetové připojení. Program HARDiNFO nabízí výkonnostní testy procesoru, pevného disku nebo třeba síťového připojení, jejichž výsledky můžete následně porovnat s hodnotami, které dosáhli ostatní uživatelé této aplikace. Test procesoru je zároveň dobrým prostředkem pro ověření jeho stability po přetaktování.

Program HARDiNFO existuje i v bezplatné edici, ovšem ta kromě zobrazení kompletních systémových informací o počítači nabízí jen základní sadu výkonnostních testů. Zajímavá je rovněž verze aplikace HARDiNFO určená pro smartphony a tablety s Androidem. Podobně jako v počítači s Windows zjistí HARDiNFO v mobilním zařízení přesnou hardwarovou konfiguraci, a navíc zobrazí například i aktuální informace ze senzorů a další detaily o provozu smartphonu či tabletu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení