Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

HDR Projects 3

HDR Projects 3

HDR Projects 3 je balík nástrojů na jednoduchou i komplexní tvorbu HDR fotografií pomocí přednastavených profilů a pokročilých nastavení. Plná verze - Chip 08/2016.

Fotoaparáty nedokáží plně zachytit obraz skutečného světa. Odemkněte si plný dynamický rozsah a přiveďte nudné fotografie k životu!

HDR Projects 3 se zaměřuje na vytváření HDR fotografií a na práci s HDR na profesionální úrovni. Součástí programu je 68 přednastavených profilů, díky kterým může kvalitních výsledků rychle dosáhnout i běžný uživatel. Náročnější uživatelé ale mohou využít pokročilých funkcí, které umožňují kompletní kontrolu nad každým krokem tvorby HDR. Program generuje plný rozsah 32 bitových obrázků, což na rozdíl od obyčejných digitálních kamer umožňuje zachytit veškerou dynamiku obrazu. Kromě běžných bitmapových formátů si program rozumí i s nativními RAW formáty. Pro úpravu výsledných fotografií se nabízí další fotoeditační funkce, jako například tvorba přirozených vinět, vyvážení bílé, manuální nastavení expozice obrazu, oprava zkreslení, odstranění šumu a zarovnání horizontů na vodorovnou úroveň. Na výběr je i šedesát barevných filtrů a přednastavených profilů.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 2 500 korun, která je shodná se starší prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.

Díky programu si můžete odemknout plný dynamický rozsah vašich fotografií a přidat jím tím na životě. Stačí vybrat jeden z přednastavených profilů a aplikovat tím sadu nastavení, která se pro specifickou fotografii hodí nelépe. Profily jsou rozřaděné do několika kategorií podle předmětu fotografie. HDR detaily: Při aplikaci HDR lze detailně nastavit váhu jednotlivých barevných složek, vybrat druh HDR algoritmu a nastavit sílu a parametry nástroje. Pro aplikaci efektu pouze na specifickou část obrazu lze použít nástroj štětce. Hromadné fotky: Pro podobné fotografie je možné využít nástroj na hromadné zpracování, pomocí kterého lze aplikovat stejná nastavení pro větší množství souborů. Nástroj přitom obsahuje všechna důležitá grafická a HDR nastavení.

Veškeré nastavení funkcí není třeba aplikovat zvlášť na každou jednotlivou fotografii, v případě podobného grafického rozpoložení fotografií lze aplikovat všechna nastavení hromadně pro více souborů. Tato funkce se nachází v menu »Extras|Batch processing« nebo také pod klávesovou zkratkou Ctrl+B. Nastavení funkce je přitom velmi jednoduché, stačí zvolit soubory ke zpracování, druh tvorby HDR, možnosti fotoeditačních nástrojů a zvolit výstupní složku a formát. 

Pokud vám nabídka funkcí nestačí, lze funkčnost programu dále rozšířit pomocí plug-inů. Oficiální rozšíření lze najít přímo na stránkách výrobce, kde jsou nyní k dispozici sbírky rozšíření pro krajiny, noční fotografie, portréty, barevné efekty a tajuplná místa. Stažená rozšíření je před použitím nejprve třeba v programu aktivovat, což lze jednoduše provést v menu »Add-ons | Import add-on«, kde stačí v průzkumníku souborů zvolit požadované rozšíření. 

Instalace HDR projects obsahuje i plug-iny pro Photoshop. Pro zachování co nejvyšší kvality nabízí program několik různých možností exportu finálních fotografií. Klasický export do souboru je možný do běžných 8, 16 a 32 bitových formátů. Pokud ale nechcete soubor ještě ukládat, můžete s ním dále pracovat v dalších programech. HDR projects podporuje přímý export do Photoshopu CS6/CC, Photoshopu Elements, Lightroomu 4/5 či do dalších fotoeditačních nástrojů. Stejné možnosti platí i pro hromadný export fotografií.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2016.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení