Menu
Časopis Chip

iMyfone Umate 2.5

iMyfone Umate 2.5

iMyfone Umate 2.5 | Krabice: koláž CHIPu

Apple si za kapacitu paměti iPhonů a iPadů nechává dobře zaplatit. Program iMyfone Umate vám pomůže uvolnit cenné místo v úložišti vašeho zařízení. Plná verze - Chip 01/2016. Stáhněte si file-pdf celý článek v PDF.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Dochází vám v iPhonu místo pro nové aplikace, muziku či filmy? Uvolněte maximum jeho kapacity kompresí fotek a odstraněním zbytečných dat.

Aplikace iMyfone Umate 2.5 automaticky rozpozná iPhone či iPad připojený k počítači a ukáže, kolik GB z celkové kapacity připojeného zařízení zbývá volných. Jedním kliknutím pak zahájíte kompletní skenování paměti zařízení. Výsledkem je přehled dat, která lze smazat, a vypočtení kapacity zabrané fotkami, které umí program zkomprimovat, a aplikacemi, které lze přímo odinstalovat. Smazat můžete například záznamy o chybách aplikací a iOS, dočasná data stažená z internetu i další soubory ve vyrovnávací paměti zařízení. Zajímavá je ale především funkce komprese fotek, které mohou často zabírat opravdu značnou část úložiště mobilního zařízení. Program iMyfone Umate přitom slibuje uvolnění až 75 % místa zabraného fotkami, bez vlivu na jejich kvalitu. Mnoho místa uvolní i odinstalování nepotřebných aplikací, které lze provést přímo v programu iMyfone Umate.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Analýza obsahu zařízení s iOS zabere programu iMyfone Umate jen několik okamžiků. Tlačítkem »Clean« můžete následně odstranit z jeho paměti zbytečná a dočasně uložená data. Nezapomeňte opakovaně provést analýzu a čištění po odinstalování nepotřebných aplikací – aby zmizely skutečně i se všemi pozůstatky. Na displeji iPhonu či iPadu byste po zkomprimování fotek v úložišti neměli poznat žádný velký rozdíl. Snímky se komprimují všechny najednou – nelze tedy určit, které fotky projdou kompresí a které nikoli. Také to je důvod, proč je vhodné zazálohovat si originály všech fotek do počítače nebo cloudového úložiště. Odinstalování většího počtu nepotřebných aplikací uvolní cenné místo v paměti mobilního zařízení, ale provádět jej přímo v iPhonu či iPadu není ani zdaleka tak pohodlné, jako hromadná odinstalace v prostředí iMyfone Umate. V přehledu instalovaných aplikací stačí jen označit ty, které se již nechystáte používat, a kliknout na »Uninstall«.

Během optimalizace velikosti fotek uložených v iPhonu či iPadu je iMyfone Umate nejprve přesune do počítače, ke kterému je mobilní zařízení připojeno, zde je zkomprimuje a následně je opět přesune zpět do paměti smartphonu či tabletu. Zkomprimované snímky na první pohled od originálů asi nepoznáte a pro běžné použití je výsledná kvalita naprosto dostačující, přesto vám ale doporučujeme, zvlášť pokud budete chtít v budoucnosti snímky tisknout nebo je dále upravovat, uložit si snímky do počítače v původní podobě.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2016.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení