Menu
Časopis Chip

MailStore Home 10

MailStore Home 10

MailStore Home 10 | Krabice: koláž CHIPu

MailStore Home je software sloužící k archivaci e-mailů s inteligentním vyhledáváním, jejich případné heslování a snadné zálohování na přenosná média či jiné e-mailové účty. Freeware - Chip 06/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

MailStore Home je pro všechny uživatele, kteří chtějí mít možnost  bleskurychle vyhledávat ve svých e-mailech a zálohovat na přenosný disk.

Jestliže vaše e-mailová schránka čítá tisíce zpráv, možná je ten správný čas ty nejstarší archivovat. MailStore Home vám k tomu dopomůže několika velmi jednoduchými kroky. Na hlavní záložce »Start Page« klikněte na »Archive E-mail« a zvolte zdroj. Tím mohou být e-mailoví klienti, mezi nejznámější patří Microsoft Outlook a Mozilla Thunderbird, popřípadě jakákoli internetová adresa (Seznam, Centrum, Gmail), včetně Microsoft Exchange firemních účtů. Po přidání zdroje budete vyzváni k dvojkliku na profil, čímž započne samotná archivace. 7 000 e-mailů by mělo trvat přibližně 5 minut a zabírat okolo 1 GB dat.

Zprávami můžete listovat v záložce »My Archive«, popřípadě vyhledávat přes »Search E-mail«. Jako filtr můžete použít různé specifikace: pouze předmět zprávy, obsah, filtrovat ji dle příjemce/odesílatele, času, priorit, záloh, starší než… Hledaný text lze upřesnit i pomocí „divokých karet“, neboli pro příklad *amaz* vyhledá veškeré zprávy, které obsahují alespoň část slova „amaz“. Pokud v »Administrative Tools« upřesníte »Search Index« a zvolíte vlastní (např. txt, py), či předvolené koncovky, MailStore Home bude prohledávat i uvnitř vašich podporovaných příloh!

Záložka »Export E-mail« slouží k exportování zvolených profilových e-mailů do několika možných úložišť. Tím může být adresář v počítači, přenosném disku, e-mailový klient (Outlook, Thunderbird), dokonce i jiná e-mailová schránka, která pak bude mít v »doručené« složku »MailStore Export« s vámi překopírovanými e-maily včetně příloh. Je nutné mít k této poštovní schránce přístupové údaje.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená freeware verze s automatickým updatem. Licence je určena pro nekomerční použití na libovolný počet počítačů. MailStore je dostupný také ve verzi »Server«, která je doporučená pro firemní nasazení. Existuje 30 denní trial, který můžete bezplatně vyzkoušet. Informace a samotný odkaz na stažení jsou dostupné na oficiálních stránkách.

Úvodní stránka, na které mimo jiné naleznete i možnost nastavení hesla a velmi jednoduchý backup na USB nebo HDD. Tyto funkce se nevyskytují nikde jinde. Vidíte zde i přehled celkového počtu archivovaných e-mailů a velikost archivu. »Archive E-mail« - samotná archivace e-mailů zvoleného klienta či online poštovní schránky. Máte možnost ovlivnit složky, které se budou archivovat, zda vybrat i nepřečtené zprávy, upřesnit časové rozmezí a jestli smazat archivované e-maily ihned nebo starší než… »Administrative Tools« - v tomto oddílu doporučujeme zapnout indexaci - prohledávání mailů včetně příloh zadaných koncovek. Naleznete zde také upřesnění místa, kam se budou e-maily archivovat a občas i možnost po smazání e-mailů snížit velikost archivu kliknutím na »Free Unused Disk Space«.

Na hlavní záložce »Start Page« lze nalézt funkci »Change Password«, kterou specifikujete heslo, bez kterého MailStore Home nelze neoprávněně spustit. Budete vyzváni k uložení textového dokumentu s obnovovacím klíčem v případě zapomenutí hesla. Při instalaci lze zvolit, zda MailStore Home nainstalovat jako systémovou aplikaci, nebo jako »portable« verzi, neboli program přenosný, který lze uložit např. na USB disk a mít dostupné veškeré zabezpečené e-maily na přenosném médiu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení