Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

SHARPEN projects

SHARPEN projects

Aplikace SHARPEN projects slouží k preciznímu doostření snímků, které trpí obrazovým šumem či jinými vadami s vlivem na jejich ostrost. Plná verze - Chip 05/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jestli pro vás focení nekončí nasdílením snímků ze smartphonu na Facebook, ale věnujete se i jejich úpravám, je SHARPEN projects přesně pro vás.

Ne vždy se fotka podaří, a ne všechny záběry lze opakovat. Proto jsou zde programy jako SHARPEN projects, které dokáží mnoho zachránit. SHARPEN projects se konkrétně věnuje neostrostem a zašumění snímků, pro jejichž opravu má k dispozici hned několik různých metod. V živých náhledech pak můžete porovnávat, jak snímek po redukci šumu vypadá a mezi funkcemi je lupa, která ukazuje výsledek v detailu. Nebudete-li spokojeni, můžete použít jiný profil nastavení. Připraveny jsou například profily pro portrétní snímky pořízené bez blesku, fotky při špatném osvětlení s vysokým ISO, a tedy i šumem, nebo třeba pro sportovní fotografie. Snímky můžete také sami dále upravovat pomocí detailních nastavení jednotlivých předvoleb. Průběh všech úprav zaznamenává SHARPEN projects na časové ose, takže se můžete kdykoli vrátit k verzi, která se vám líbila víc, nebo začít od zvoleného kroku úprav znovu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • macOS 10.7 a vyšší
  • On-line registrace

Program je k dispozici i ve verzi pro počítače Apple s macOS 10.7 a vyšším.

Plnou verzi programu SHARPEN projects můžete po instalaci a registraci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je necelých 800 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po otevření snímku k úpravám (nebo jeho přetažení do okna programu SHARPEN projects) můžete v levé části okna aplikace vybírat z připravených profilů potlačení obrazového šumu a zvýšení ostrosti fotek. Zpracování chvilku trvá a pak budete mít k dispozici náhled upraveného snímku. Kromě lupy v pravém horním rohu okna programu SHARPEN projects můžete pro úpravy snímků používat také samostatné náhledové okno, ve kterém na rozděleném náhledu uvidíte snímek před a po úpravách. Šikovná je také funkce záznamu historie úprav, ve které se můžete kdykoli vrátit zpět. V programu SHARPEN projects nemusíte řešit jen ostrost a zrnitost snímků, ale k dispozici jsou i funkce, se kterými lze vytvářet umělecky laděné snímky, bez použití klasických filtrů, jakých najdete v mobilních aplikacích stovky. Pokud při úpravách narazíte na funkci, kterou edice nemá, program vás na to upozorní.

Plně vybavená edice SHARPEN projects 2018 Professional, s cenou licence kolem 1 600 korun, přidává i mnoho dalších funkcí, například podporu snímků ve formátu RAW, dávkové zpracování celých sérií fotek nebo selektivní úpravy zvolených částí snímků. Tato vyšší verze při instalaci také zjistí, zda máte instalovány aplikace Adobe Lightroom, Photoshop nebo Photoshop Elements, do kterých je možné doinstalovat plug-iny, rozšiřující funkčnost těchto programů na úpravy fotek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení