Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

SupRemo 3.3

SupRemo 3.3

SupRemo 3.3 | Krabice: koláž CHIPu

SupRemo je nástroj na vzdálené ovládání počítače po internetu prostřednictvím aplikace instalované na ovládaném i ovládajícím PC či mobilním zařízení. Plná verze - Chip 04/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Možnost vzdáleně ovládat počítač z jiného stroje či smartphonu se může hodit, když třeba potřebujete nějaká data nebo použít některou z aplikací.

SupRemo je nástroj na vzdálené ovládání počítače klasické koncepce, která zahrnuje serverovou aplikaci instalovanou v na dálku ovládaném stroji a klienta v jiném počítači nebo v mobilním zařízení. Pro ověření oprávnění přístupu prostřednictvím hesla je možné na dálku pracovat s operačním systémem, stejně jako s aplikacemi instalovanými v ovládaném stroji. Mezi další funkce aplikace SupRemo pak patří i možnost přenášet soubory mezi ovládajícím a ovládaným počítače, stejně jako nástroje na pořizování snímků obrazovky či textovou komunikaci. Díky svým funkcím se aplikace SupRemo hodí nejen ke vzdálenému přístupu k vašemu domácímu počítači, ale třeba také pro vzdálený servis počítačů v rámci vaší rodiny. Typicky prarodiče totiž často ocení, když jim můžete na dálku opravit, aktualizovat nebo přenastavit počítač – a vy si ušetříte cestu kvůli maličkostem.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu SupRemo včetně updatu můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku. Běžná cena roční licence programu SupRemo je kolem 2 600 korun (licence Solo). Licence je určena pro jeden komerční nebo nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Program SupRemo smí být provozován pouze na území České a Slovenské republiky.

Do ovládaného počítače je třeba aplikaci SupRemo instalovat a zvolit si silné přístupové heslo, zatímco v ovládajícím počítači ji stačí jen bez instalace spustit. Spojení se pak se autorizuje na základě unikátního identifikátoru (»ID«) a zmíněného hesla, které by mělo být velmi silné. Při propojení počítačů na dálku po internetu rozlišuje aplikace SupRemo režim »Vzdálené ovládání«, kdy lze se vzdáleným počítačem reálně pracovat, a »Meeting«, kdy se pouze sdílí obsah pracovní plochy, bez možnosti se vzdáleným počítačem jakkoli manipulovat. S ohledem na menší displej není ovládání počítače ze smartphonu prostřednictvím aplikace SupRemo Remote Desktop příliš pohodlné. V případě tabletu s Androidem nebo iPadu už ale můžeme uvažovat i o práci s programy instalovanými ve vašem počítači s Windows.

Aplikace SupRemo je kromě počítačů s Windows k dispozici také pro smartphony a tablety s Androidem a iOS. Z Obchodu Play nebo App Storu si stáhněte aplikaci SupRemo Remote Desktop, použijte v ní stejný aktivační kód jak při aktivaci programu v počítači a můžete se pustit do vzdáleného ovládání svého PC z mobilu či tabletu. K dispozici je možnost ovládat kurzor myši, ale nechybí ani klávesnice s funkčními klávesami a klávesovými zkratkami.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení