Menu
Časopis Chip

Todo Backup Home 13.5

Todo Backup Home 13.5

Todo Backup Home 13.5 | Krabice: koláž CHIPu

S programem Todo Backup můžete pravidelně zálohovat vybrané soubory a složky, stejně jako vytvářet kopie celých disků a jejich oddílů pro případ havárie. Plná verze - Chip 07/2022.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Program Todo Backup Home neslouží jen k pravidelnému zálohování důležitých dat, ale pomůže vám také s instalací nového disku nebo s přenosem celého OS.

Aplikace Todo Backup vám samozřejmě pomůže s pravidelným zálohováním důležitých souborů podle nastaveného časového plánu, včetně inkrementálních či rozdílových záloh, ovšem to samé zvládnou i bezplatně použitelné zálohovací aplikace. Todo Backup Home ale nabízí mnohem víc. Předně dokáže vytvořit identickou kopii (klon) celého pevného disku či vybraného diskového oddílu. To se hodí třeba v případě, kdy dojde k havárii pevného disku a vy potřebujete co nejdříve obnovit obsah počítače do původního, zcela provozuschopného stavu.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Klon disku přitom samozřejmě může obsahovat instalaci operačního systému, aplikací i ovladačů hardwaru. Další zajímavostí programu je funkce na přenos celého operačního systému a dalšího obsahu počítače do nového stroje. Tím vám Todo Backup ušetří spoustu času, který byste jinak strávili instalací a konfigurací nového počítače.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7-11 (32/64 bit)
  • Registrace do konce července 2022

Roční plnou verzi programu Todo Backup Home 13.5 v ceně 600 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních omezení včetně průběžných aktualizací, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade na vyšší verzi. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Období provedení registrace, instalace a aktivace je zaručeno do konce července 2022.

tod-01

I běžné zálohování souborů je v programu Todo Backup propracováno do nejmenšího detailu. Aplikace automaticky doporučí složky k zálohování, nabídne kompresi a šifrování zálohovaných dat, filtrování souborů podle jejich formátu, inkrementální či rozdílové zálohy a samozřejmě i časový plán automatického zálohování. | Zdroj: Todo Backup Home

tod-02

Funkce na klonování celých disků a diskových oddílů je užitečná hned z několika důvodů. Předně vám pomůže s rychlým zprovozněním počítače s rozbitým diskem. Dále se hodí pro urychlení instalace nového disku do vašeho počítače nebo zrychlení konfigurace nového počítače. | Zdroj: Todo Backup Home

tod-03

Pro použití funkcí na obnovu obsahu pevného disku z dříve vytvořené zálohy nebo transfer operačního systému a aplikací do nového počítače budete potřebovat záchranný disk s prostředím WinPE, ze kterého spustíte počítač. Vytvoříte si jej při prvním spuštění programu Todo Backup nebo s pomocí funkce z nabídky „Tools“. | Zdroj: Todo Backup Home

Ihned po úspěšné aktivaci plné verze vám Todo Backup nabídne možnost vytvoření záchranného disku s prostředím WinPE a nástroji na obnovu dat ze zálohy na nový disk v případě havárie hardwaru. Rozhodně vám doporučujeme tuto funkci využít, stejně jako možnost vytvoření zálohy kompletního obsahu pevného disku počítače, včetně instalace operačního systému, aplikací, ovladačů, uživatelských nastavení a dat. Obnova počítače do plně funkčního stavu pak bude výrazně rychlejší.

Aktuální verze Todo Backup Home 2022 (v14) poskytuje například 250GB cloudové úložiště pro vaše zálohy a má vylepšené prostředí pro obnovu dat na bázi WinPE, stejně jako funkce na klonování a obnovu celých diskových oddílů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2022

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení