Menu

Připravujeme pro Chip 4/2015: Domácí dohledové centrum

12.03.2015 16:44 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 4/2015: Domácí dohledové centrum

Připravujeme pro Chip 4/2015: Domácí dohledové centrum | foto: CHIP

Bezpečnostní kamerový systém nemusejí používat jen banky nebo průmyslové podniky. S využitím běžně dostupných zařízení si jej můžete doma vytvořit i bez velkých investic. Základní součást už možná máte. 

Domácí IP kamery dnes mají velmi slušné rozlišení obrazu, běžně jsou vybaveny diodami pro noční vidění a díky Wi-Fi nemusíte kvůli jejich instalaci tahat další síťové kabely. Navíc nestojí mnoho a mají spoustu zajímavých funkcí, jako třeba detekci pohybu a zvuku s nastavením citlivosti a automatickým zahájením záznamu při narušení sledovaného prostoru. Výrobci IP kamer k nim často poskytují i cloudové služby a příslušné mobilní aplikace, takže se můžete prostřednictvím svého smartphonu kdykoli podívat, co se u vás doma právě děje. Cloudová služba zajistí, že se můžete ke své kameře připojit prostřednictvím uživatelského jména a hesla, bez nutnosti jakéhokoli nastavování domácí sítě. V případě detekce pohybu ve sledovaném prostoru vám kamera odešle upozornění, doplněné o snímky z kamery. Právě takové služby vám poskytnou běžně dostupné IP kamery s cenou do 3 000 korun, například od výrobců Belkin nebo D-Link.

Použití IP kamery a související cloudové služby, resp. mobilní aplikace představuje základní řešení domácího kamerového systému, ale samozřejmě ne jediné. Abyste povýšili svůj domácí kamerový systém na vyšší úroveň, budete potřebovat centrální zařízení, se kterým budou vaše bezpečnostní kamery propojeny. Prostřednictvím tohoto zařízení pak budou jednotlivé kamery ovládány a v jeho úložišti budou uchovávány záznamy, které kamery pořídí – nejen při detekování pohybu ve sledovaném prostoru, ale třeba i ve smyčce nebo podle nastaveného časového rozvrhu. Zní to složitě a draze? Pak vás můžeme uklidnit – možná už jedno takové zařízení doma máte a zatím na něm třeba jen uchováváte data. Máme samozřejmě na mysli síťový disk (NAS).

Jak proměnit NAS Synology na domácí dohledové centrum se dočtete v dubnovém Chipu, který vychází již 20. března.

survs1-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.