Menu

Připravujeme pro Chip 4/2015: Test 2,5" externích disků

17.03.2015 13:55 | Michal Bareš + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 4/2015: Test 2,5" externích disků

Připravujeme pro Chip 4/2015: Test 2,5" externích disků | foto: CHIP

Nové 2,5" kompaktní externí disky mají kapacitu až 2 TB a přenášejí data prostřednictvím rychlého rozhraní USB 3.0. Představíme vám 28 nejlepších modelů, které jsou momentálně na trhu.

pp-hdd-nahled

2,5palcové externí pevné disky jsou ideální pro přenášení. Snadno se vejdou do batohu i do kapsy, jsou dostatečně lehké, disponují o mnoho větší kapacitou než flash disky a nepotřebují externí napájecí adaptér, protože je energií dokáže zásobit jediný datově-napájecí kabel nejrozšířenějšího rozhraní USB. V době rozhraní USB 2.0 se potýkaly s problémy v podobě pomalejších datových přenosů a občasných obtíží s napájením, ale díky přechodu na výkonnější USB 3.0 jsou tyto problémy již minulostí. Starší externí 2,5" USB disky navíc v tenkém provedení nabízely jen kapacitu do 1 TB, modely s větším, 2TB úložištěm už byly kvůli většímu počtu datových ploten poněkud objemnější a na výšku měly běžně i dva centimetry. Díky novým diskům s vyšší datovou hustotou se už dnes i 2TB disky vejdou do krabiček o standardní výšce.

Z desítek externích 2,5" disků, které prošly naší testovací laboratoří, jsme vybrali 28 nejlepších modelů s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.