Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cenově dostupný smartphone

Pavel Trousil 19.10.2015

Společnost Lenovo rozšířila svoji rodinu chytrých telefonů o další model spadající do kategorie cenově dostupných smartphonů řady A. Lenovo A1000 je kompaktní 4“ telefon, který disponuje dlouhou výdrží baterie, podporou dvou SIM karet a a nízkou hmotností. 

Smartphone Lenovo A1000 se díky svým kompaktním rozměrům a hmotnosti 132 gramů pohodlně drží i ovládá jednou rukou. Pod černým nebo bílým šasi telefonu se skrývá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz, na kterém běží operační systém Android 5.0 Lollipop.

Podpora Dual SIM usnadní oddělení povinností od zábavy a ušetří čas strávený na přepínání mezi dvěma různými zařízeními. Pro připojení k internetu poslouží WiFi a 3G. Uživatelé tak mohou například sdílet fotografie a videa ze zadního 5Mpx fotoaparátu. Vnitřní paměť telefonu s kapacitou 8 GB lze rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. Operační paměť má 1 GB.

Lenovo A1000 je také vybaven sadou předinstalovaných aplikací Lenovo DOit. Aplikace SHAREit společně s integrovanou funkcí CLONEit umožní rychle bezdrátově sdílet fotky, videa a jiné soubory mezi smartphonem a jinými zařízením bez nutnosti využití přenosu dat nebo připojení Wi-Fi. Další užitečnou aplikací je SYNCit pro zálohování a obnovení kontaktů, zpráv SMS a protokolů volání.

Displej typy TN má rozlišení 800 x 480 bodů a baterie má kapacitu 2000 mAh. Smartphone Lenovo A1000 je na českém trhu dostupný za cenu od 2 499 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud