Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

České Radiokomunikace v Praze otevřely datové centrum Tower

redakce 09.03.2012

Přechodem na digitální televizní vysílání se Českým radiokomunikacím po celé ČR uvolnily prostory, které společnost začala nově využívat jako zázemí pro datová centra.

První vlaštovkou je v tomto ohledu datové centrum Tower o celkové rozloze 200 m2 splňující bezpečnostní standard Tier 3, které bylo vybudované přímo v prostorách Žižkovského vysílače. České Radiokomunikace by takto rády uspokojily vzrůstající poptávku zákazníků po službách v oblasti hostingu a server housingu. Jak již bylo řečeno, je datové centrum v Žižkovské věži pouze začátkem, po celé republice totiž vznikne obdobným způsobem celá řada podobných zařízení. V první fázi společnost může nabídnout kapacitu 120 racků, ke konci by se přitom ráda dostala až někam k 1 000 racků na celkové ploše okolo 2 000 m2.

Služby jsou zaměřeny především na firmy s vysokými nároky na bezpečnost, spolehlivost, šířku pásma připojení do datových sítí, které chtějí zároveň snížit své provozní náklady a nehodlají akceptovat vysoké celkové náklady na vlastnictví (TCO) vlastního datového centra. Datové centrum Tower nabízí kvalitní vysokokapacitní připojení v rámci vlastní neveřejné, a tedy zabezpečené a spolehlivé sítě, zálohované radiovými spoji. Standard Tier 3 přitom garantuje 99,99% dostupnost služeb.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud