Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chcete vidět telefon zlomený vejpůl? Youtuber ukazuje, jak chatrné jsou mobily OnePlus

Jakub Fišer 19.08.2022

Oblíbený tvůrce videí na platformě YouTube JerryRigEverything se postaral o poprask, znovu. Do svého testu odolnosti si vzal OnePlus 10T, novinku tohoto čínského výrobce. A ta nezvládla zcela základní test ohnutím.

Ještě než se zaměříme na test OnePlus 10T, je vhodné pro kontext zmínit, že JerryRigEverything (vlastním jménem Zack Nelson) měl na svém “pitevním stole” před nedávnem i OnePlus 10 Pro, vrcholný vlajkový model výrobce pro rok 2022. Ten vcelku obstojně odolával ohni, poškrábání i dalším nástrahám Nelsonova očistce, než přišlo na lámání chleba – doslova.

Telefony OnePlus toho moc nevydrží

I přestože vlajkový telefon disponuje hliníkovým monolitickým tělem, zlomil se vejpůl hned při trochu silnějším zatlačení uprostřed konstrukce. Nutno uznat, že je to pro značku velká ostuda, protože od tzv. bend gate, kdy se lidem v kapsách ohýbaly telefony (hlavně iPhone 6 a 6S), se většina výrobců snaží zpevnit konstrukci svých počinů na maximum. Ne vždy se to ale daří.

| Zdroj: JerryRigEverything / YouTube  

Jak jinak si totiž vysvětlit, že nový model OnePlus 10T, odlehčený model, jakási subgenerace mezi OnePlus 10 a OnePlus 11, se dopouští shodných konstrukčních minel jako předchozí model? I přestože OnePlus 10T vydrželo zkoušku ohněm a displej se začal škrábat až na úrovni 6 a 7 stupnice tvrdosti. Jenomže mobil se opět zlomil, a to mnohem snáz než předtím.

Hlavní důvod je nejspíš zpracování konstrukce, která je z plastu. Levnější telefon disponuje nižším rozpočtem a na hliníkovou konstrukci nezbyly prostředky. Nutno ale zároveň poznamenat, že výrobce zavedl několik úprav oproti modelu Pro, aby nebylo tak snadné jej v určitých místech zlomit. Inu, nepomohlo to. Jak ukazuje Zack na videu, OnePlus 10T se zlomí úplně jednoduše, stačí jenom zatlačit.

Druhým dechem ale autor videa upozorňuje, že při výběru telefonu by měli zákazníci pohlížet i na jiné faktory, než je pouze odolnost konstrukce. Přece jenom, Zackovy testy jsou extrémní a zobrazují podmínky, kterým se většina mobilních telefonů při běžném provozu ani nepřiblíží.

Zdroj: JerryRigEverything / YouTube, GSMArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud