Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Chytré parkování od Cisco a Valeo

redakce 29.06.2017

Společnosti Valeo a Cisco podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací v chytrých mobilních systémech. Cyber Valet Service, projekt plynoucí z jejich spolupráce byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.

Toto řešení, které vyvinuli dva klíčoví spojenci na poli technologií, vybavuje auta technologií Valeo Park4U. Je to systém, který umožňuje bezpečné a autonomní parkování, tzn. bez řidiče v autě na propojených parkovištích. A jak to funguje? Řidič si jednoduše vystoupí ze svého auta při vjezdu na parkoviště a aktivuje automatický parkovací systém pomocí svého smartphonu. Auto pak pokračuje svůj parkovací manévr, než ho plně dokončí. Pouze pár kliknutí stačí, aby řidič dal svému autu pokyn k vyparkování a nastavil si místo svého vyzvednutí na parkovišti.

Auto se řídí samo díky kombinaci automatických parkovacích technologií (Valeo Park4U® Auto), vestavěné telematiky a bezpečného virtuálního klíče (Valeo InBlue) s Cisco Parking Controller technologiemi. Ty vybavují auto Wi-Fi, video senzory a řešeními zakládajícími se na umělé inteligenci.

Senzory vozidla společně s informacemi poskytovanými vybavením instalovaným na parkovišti poskytují autu naprostý přehled o okolí po celou dobu parkovacího manévru. Vozidlo dokáže projet komplexními parkovacími prostory v absolutní bezpečí, a to i ve vícepodlažních garážích. Zpracovává všechny potřebné informace pomocí integrované služby GPS a vlastních senzorů.

Společnost Indigo, přední světový poskytovatel parkovacích služeb a řešení individuální mobility, se stal prvním, kdo integruje novou službu. Ta se v současnosti zavedla v garážích Camille Desmoulins v Issy-les-Moulineaux ve Francii. Partnerství s OPnGO spojující poplatky za parkování s bezbariérovou technologií rozpoznání poznávacích značek do Cyber Valet Services, pomáhá firmě Indigo svým zákazníkům ušetřit drahocenný čas. Cesta pro řidiče začíná tedy ještě před vstupem na parkoviště.

Projekt pro inovace Valeo + Cisco Cyber Valet Services podpoří zlepšení městské mobility tím, že otevře nové možnosti pro řidiče. Vedle prostoru uvolněného optimalizovaným parkováním budou vybavené parkoviště schopné poskytnout zákazníkům pohodlné nové služby. Těmi jsou například automatické mytí automobilů, údržba a nabíjení elektrických vozidel. U správců vozových parků bude tato služba zlepšovat využití parkoviště tím, že zkrátí čas potřebný k zaparkování a vyzvednutí vozidel.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud