Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Číňan přinese rekordní 180W nabíjení: telefon se na polovinu dobije za 4 minuty

Jakub Fišer 04.07.2022

Rychlonabíjení je u mobilních telefonů vcelku novinkou, kterou ale hned začali výrobci akcentovat jako extrémně důležitou. Hranice 100 W je dnes již překonána, mobilní telefony ale brzy začnou sahat po nové hranici – 200 W a postará se o to čínský výrobce Infinix.

Do této doby byl králem rychlého nabíjení Číňan Oppo, který na barcelonském veletrhu MWC 2022 představil dosud nejrychlejší 150W nabíjení formou technologie SUPERVOOC. Tuto technologii sice zatím neuvedl do komerčního provozu, nicméně už tehdy sliboval dobití na 50 % za 5 minut, na 100 % potom za 15 minut.

Nyní ale přichází jiný výrobce z daleké Číny, aby překonal dosud myslitelnou hranici. Jmenuje se Infinix a jde o společnost z Hong Kongu, která je velmi oblíbená v Indii a v afrických státech Egypt či Nigérie. Podnik má na kontě skoro osm desítek smartphonů a jde o člena holdingu Transsion, kam spadají třeba i značky Itel a do Česka nedávno příchozí Tecno. Infinix zatím v ČR oficiálně zastoupen není.

Infinix Thunder Charge 180 W

Aktuálně ale hongkongský výrobce přibližuje své nové rychlonabíjení Thunder Charge. Podle všeho dorazí v komerčním užití ještě tento rok, dočká se ho nový, zatím neuvedený vlajkový mobilní telefon. A rozhodně se máme na co těšit. Podle interního testování dokáže 180W nabíjení Thunder Charge nabít 4500mAh baterii za 4 minuty. Baterie v podporovaném telefonu bude rozdělena na dvě části, aby vždy pouze jedna dostávala maximální výkon dělený dvěma, tedy 90 W.

Dobíjení tímto výkonem by dle výrobce mělo být maximálně bezpečné. Zajišťuje to 111 hardwarových a softwarových mechanismů, ochranu před přehříváním pak zajistí 20 teplotních senzorů. Při nabíjení by Infinix rád zachoval teplotu akumulátoru pod 43°C.

Zdali novinka od Infinix dorazí i na český trh, o tom zatím nemáme žádné informace. Je ale možné, že si prosdílí technologii s bratrskou firmou Tecno, která v ČR působí. Na tuzemském trhu ční aktuálně jiný král nabíjení. Je jím model Realme GT Neo 3 z holdingu BBK Electronics, který zvládá maximální výkon 150 W a z 0 na 50 % se dobije za 6 minut, z 0 na 100 % potom za 16 minut.

Zdroj: Infinix / Facebook, GSMArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud