Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Citlivá data i velké objemy dat řeší firmy datovým okruhem

redakce 22.06.2015

Firmy si dnes už nevystačí s vlastní ethernetovou sítí, připojením přes lokálního providera a se severem v zákoutí kanceláře.

kanceláře. Firmy s více pobočkami po republice či v Evropě potřebují nutně přenášet velké objemy dat, stejně jim záleží na dokonalém zabezpečení citlivých dat zákazníků. Volí proto pokročilá datová řešení. S nejlepším poměrem cena-výkon se často jeví zřídit ve společnosti datový okruh. O co jde?

Pronájem datového okruhu je služba telco operátorů umožňující propojit dva body zákazníka datovým tokem o požadované rychlosti prostřednictvím datových sítí, které jsou v páteřní části zálohovány. Kapacity jsou poskytovány s rozhraními Ethernet nebo SDH o rychlostech od 64 kbps do 1 Gbps. Vyšší kapacity lze nabízet jako službu LAMBDA.

Mezi výhody datového okruhu patří určitě zřízení mezinárodních propojení bez jakýchkoliv problémů, zabezpečená datová linka pouze pro potřeby firmy, škálovatelná přenosová rychlost a možnost předávat více služeb na jednom fyzickém rozhraní (hvězdicová topologie).

Mezi společnosti, které se již před časem rozhodly využívat této služby, patří např. SIKO koupelny, Wood & Company nebo AC Sparta Praha fotbal.

Technologie datových přenosů pro náročné Například český operátor Dial Telecom provozuje unikátní a rozsáhlou síť na bázi Ethernet s využitím Ethernet over Fibre, Ethernet over WDM a Ethernet over MPLS. Síť je postavena převážně na aktivních prvcích společnosti CISCO. V páteřní síti jsou všechny okruhy zálohovány. V přístupové síti jsou využity technologie optického kabelu, rádiový spoj nebo metalické vedení. Kapacitu Ethernet je možné nabízet i v hvězdicové topologii, kdy jsou jednotlivé přípojky předávány na jedné fyzické vysokokapacitní přípojce formou oddělených VLAN. Dial Telecom je prostřednictvím spojů na vrstvě Ethernet propojen s mnoha tuzemskými i mezinárodními operátory a může poskytovat služby přes více sítí.

Kombinace řešení WDM prvků s SDH řešením umožňuje poskytování okruhů na bázi SDH v rychlostech E1 (2 Mbps), E3 (34 Mbps), STM-1 (155 Mbps), STM4 (622 Mbps). Dial Telecom poskytuje službu na vlastní SDH síti postavené s využitím technologie společnosti Alcatel-Lucent s uzly v největších městech v ČR. Služby SDH je možné poskytovat rádiovou, optickou nebo metalickou přístupovou technologií v celé síti operátora. Kruhová topologie SDH infrastruktury umožňuje zálohovat v páteřní síti i okruhy po SDH síti. Dial Telecom je členem Virtual Meet Me Roomu v Ancotelu ve Frankfurtu a díky tomu se může snadno a efektivně propojit s více než 150 operátory. Jejich prostřednictvím může nabídnout kapacitu SDH do celého světa.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud