Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cloudové úložiště OneDrive zlevňuje: ušetříte na základním 100GB tarifu

Jakub Fišer 28.05.2022

Pokud používáte operační systém Windows, pravděpodobně jste obeznámeni rovněž s dalšími službami Microsoftu. Mezi ty nejoblíbenější se řadí cloudové úložiště OneDrive (dříve SkyDrive), které nabízí několik tarifů podle velikosti úložiště. A uživatele jistě potěší, že od poloviny května zaplatí méně.

Pokud používáte službu cloudového úložiště od Microsoftu jménem OneDrive, pravděpodobně vám přišel informační e-mail, ve kterém se můžete dozvědět, že od 16. května se mění cena základního balíčku. Ten nabízí 100 GB na zmíněném úložišti a k mání byl až dosud za 49 Kč měsíčně, přičemž měsíční předplatné byla jediná možnost. To se ale nyní mění.

OneDrive již od 39 Korun

Nově si můžete za 399 Kč zaplatit 100GB OneDrive na celý rok. Pokud to rozpočítáte do 12 měsíců, vyjde vám částka 33 Kč na měsíc. Microsoft ale oznamuje ještě druhou zásadní novinku, a to že cenu měsíčního předplatného snižuje ze zmíněných 49 Kč na 39 Kč – tučně. Nová cena je již k dispozici na oficiálních webových stránkách společnosti.

Zbývající tarify pro cloudové úložiště zůstávají beze změn. Stále tak máte k dispozici ještě Microsoft 365 pro jednotlivce s 1 TB úložiště na cloudu, 60 minutami pro volání na Skypu, e-mailový klient Outlook a klasické trio kancelářských programů Word, PowerPoint a Excel. Toto předplatné určené náročnějším zákazníkům vyjde na 189 Kč měsíčně, respektive 1899 Kč ročně. Microsoft pak nabízí ještě výhodnou rodinnou nabídku až pro 6 osob za 269 Kč měsíčně, popřípadě 2699 Kč ročně. Všechny ceny jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty (DPH). Opomenout bychom neměli ani bezplatné členství OneDrive Basic s 5GB úložištěm.

A co konkurenční cloud?

A jak je na tom oproti Microsoft OneDrive konkurence? Tak třeba oblíbený a díky bezpečnosti vyhlášený Sync.com nabízí rovněž 5 GB zdarma, 2 TB místa pak získáte za sympatických 8 dolarů na měsíc (v přepočtu asi 190 Kč). Google Drive, snad nejpoužívanější cloudová úschovna, dává uživatelům zadarmo rovnou 15 GB. A další stálice – Dropbox – vám dá pro změnu jenom 2 GB (s promo kódem ale dosáhnete zdarma až na 20 GB).

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud