Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Co víme o iPhone 15 Ultra: cena, kdy vyjde, specifikace a výbava

Jakub Fišer 20.09.2022

Apple letos poprvé použil přídomek Ultra pro své zařízení – outdoorové hodinky Apple Watch Ultra. Spekuluje se, že příští rok dorazí iPhone 15 Ultra, dosud ten nejlepší iPhone na trhu s taktéž pořádnou cenovkou. Kdy vyjde iPhone 15 Ultra a jaká bude jeho cena?

Kapitoly článku

Nejprve je nutné zamyslet se nad tím, jak Apple přídomky ke svým přístrojům používá. Na začátku je číselné označení, to vychází v podstatě z logiky. U základních iPhonů používá americká firma označení Mini nebo Plus, pro odlišení větší či menší varianty. Pak je tu model o úroveň výš – Pro, případně se zvětšeným modelem Max. Toto označení Apple použil i u procesorů Apple M1 a M2.

Příští rok iPhone 15 Ultra

Nicméně – jak už zaznělo – letos je tu nový typ označení: Ultra. Ihned se rozjely spekulace, jak bude vypadat první “iPhone Ultra”, co nabídne a jestli náhodou nebude skládací. Tuto eventualitu musíme vnímat jako reálnou, pro tentokrát se však pojďme držet toho, že první Ultra model iPhonu bude klasická “placka”.

Podle různých zdrojů se hovoří o tom, že nový iPhone 15 Ultra dostane 6,7″ Super Retina XDR displej s technologií ProMotion (dynamická obnovovací frekvence) a chytrým výřezem Dynamic Island. Velmi reálně zní taktéž užití prvního 3nm čipsetu Apple A17 Bionic.

| Zdroj: 4RMD / YouTube kanál

Výbava, cena a dostupnost

Další úniky hovoří o fotoaparátu. Na zádech příštího vrcholného jablíčka budou opět tři snímače: hlavní 48Mpx, širokoúhlý 12Mpx a ještě periskopický teleobjektiv s až 6× bezztrátovým zoomem. Samozřejmostí by již měla být schopnost nahrávat 8K videa, protože formát takto vysokého rozlišení se bude pomalu ale jistě dostávat k běžné populaci.

A nakonec cena. Mohlo by vás potěšit, že iPhone 15 Ultra bude zřejmě nahrazovat dosavadní iPhone 14 Pro Max, který oproti své menší variantě zrovna moc inovací nepřináší. Přesto bude mít iPhone 15 Ultra stejnou cenu, tedy 1099 až 1199 dolarů, takže asi 32 500 až 35 500 Kč včetně daně.

Zdroj: LeaksApplePro, 91mobiles, PhoneArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme