Menu

Instalace čteček Chip CZ

Digitální verze časopisu Chip se čte pomocí čtečky Chip CZ, která je dostupná pro většinu počítačů, tabletů a smartphonů.

Po instalaci je ve čtečce zdarma dostupný Chip číslo 02/2015. Je to ideální způsob jak si vyzkoušet, že vám čtečka správně funguje a že vám čtení digitálního obsahu vyhovuje. Klikněte proto na tlačítko»Zdarma« a stáhněte toto číslo (cca 150 MB). Po stažení se tlačítko změní na »Číst« a spouští prohlížení časopisu.

17.10.2017 - aktualizace zabezpečení aplikace Chip CZ. Doporučujeme aplikaci Chip CZ nejdříve odinstalovat a pak nainstalovat novou verzi. V případě, že některá zakoupená vydání budou rozmazaná doporučujeme vydání smazat a následně stáhnout znova.

ctecka450

 

Instalace čtečky Chip CZ

tablet-appstore tablet-google-play windows-logo macos-logo

Upozornění: Při instalaci čtečky ve Win 8/8.1 je nutné na vyžádání potvrdit bezpečnostní výjimku.

Instalace ve Windows 10: V případě potíží při instalaci aplikace Chip CZ ve Win 10 doporučujeme odinstalovat Adobe AIR a restartovat počítač. Následně s administrátorskými právy provést instalaci nejnovější verze Adobe AIR a pak samotnou aplikaci Chip CZ. Některé antivirové programy mohou přerušit instalaci, proto doporučujeme během instalace i vypnutí antiviru.

Čtečka Chip CZ je dostupná pro: iPhone/iPad s iOS 6 a vyšším, smartphony a tablety s OS Android 3.0 a vyšším, počítače a tablety s Windows XP SP3/Vista/7/8.1, počítače MAC s OS X 10 a vyšším. Uživatelům OS Linux doporučujeme provozovat čtečku Chip CZ pro Windows pomocí prostředí Wine. 

Digitální časopis umožňuje také on-line distribuci plných verzí programů z Chip DVD (včetně antiviru AVG IS 2015 a jeho časové utility), takže je možné je využít i u počítače bez DVD mechaniky.

Přihlášení k placenému obsahu: Pokud máte k dispozici placený obsah, určitě už máte provedenu i registraci na stránkách www.chip.cz v Uživatelské sekci. Stejné přihlašovací údaje vám zpřístupní váš zakoupený obsah v čtečce Chip CZ. Klikněte na ikonu hlavy v horní liště čtečky a zadejte tyto údaje.

Ovládání čtečky Chip CZ je na dotykových displejích přístrojů s OS Android a iOS naprosto intuitivní a nevybočuje ze zažitých standardů. Čtečka Chip CZ pro Windows se dá s jistým omezením ovládat i na dotykových displejích. Čtečka pro Windows a OS X má doplněné klávesové zkratky, protože se očekává ovládání pomocí klávesnice a myši:
  – šipkami se posouváte po stranách dopředu a dozadu
  – CTRL+ a CTRL- přibližujete a vzdalujete strany
  – CTRL + 0/1/2 zoomování po stupních
  – CTRL + šipky = pohyp po zvětšené stránce
  – HOME, END = první a poslední stránka
  – ESC ukočí zobrazení ve fullscreenu
Kolečko myši: Ve zvětšeném zobrazení nebo fullscreenu se lze pohybovat kolečkem myši (nahoru a dolů) případně se SHIFTEM se lze pohybovat do stran. Pohodlnější je ale stránku myší přetáhnout na požadované místo.

Restart čtečky v nouzovém případě: U verze čtečky pro OS Android a iOS je nejjednodušším řešením smazání a opětovné nainstalování aplikace. V případě čtečky pro Windows a OS X najdete v jejím menu pod ikonou »i« položku »Smazat data«, která provede úplné vymazání dat. Po restartu je nutné stáhnout všechna čísla časopisu znovu.
 

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání