Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Xiaomi Redmi Watch 4 – nejvýhodnější hranaté fitness hodinky sezóny

Michal Bareš 22.04.2024

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 jsou krásné, mají velký OLED displej, více než dvoutýdenní výdrž na baterii a navíc působí o několik kategorií prémiovějším dojmem, než bychom od zařízení za 2 300 Kč čekali.

Kapitoly článku

Snad jedinou závažnější výtkou k hodinkám Xiaomi Redmi Watch 4 je absence NFC čipu pro mobilní platby, jinak jsme byli v této cenové kategorii naprosto spokojeni. Hlavně s velkým displejem, který je dobře čitelný i uživatelům s horším zrakem. Na ruce působí podobně jako Apple Watch 9, však také tak i vypadají.

Displej a konstrukce

Rám hodinek je vyrobený z hliníkové slitiny, velký 1,97” AMOLED displej má rozlišení 390 x 450 bodů a na rozdíl od předchozího modelu i automatické přizpůsobení jasu okolním podmínkám. Jas displeje dosahuje podle výrobce 600 cd/m2, v praxi jsme s čitelností obsahu displeje neměli problém ani venku za slunečného dne.

Výborná je i možnost nadstandardního přizpůsobení hodinek vlastnímu vkusu uživatele, případně příležitosti nebo stylu oblečení. Kromě stovek různých displejů mají totiž Redmi Watch 4 snadný systém výměny řemínků a výrobce jich za necelé dvě stovky nabízí dokonce deset různých barevných variant. Prodává se i řemínek kovový a z volitelného příslušenství nás zaujalo i ochranné pouzdro hodinek s tvrzeným krycím sklem.

Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Xiaomi Redmi Watch 4
Otočná korunka hodinek Xiaomi Redmi Watch 4 slouží i pro ovládání menu
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Ovládání a pohodlí

Ovládání hodinek probíhá pomocí dotykového displeje, ale na boku najdeme i otáčecí kovovou korunku, kterou lze použít pro pohyb v menu a potvrzení voleb.
Hodinky se dodávají se silikonovým řemínkem, který lze snadno měnit a který má dostatečný rozsah velikosti pro malá i pro velká zápěstí. I přes poměrně velké rozměry sedí na ruce pohodlně a neměli jsme problém s nimi spát.

Funkce a přesnost

Nabídka funkcí odpovídá běžným fitness náramkům a prakticky nijak nevybočuje od průměru. Najdeme zde snímač tepové frekvence, okysličení krve, krokoměr, gyroskop a geomagnetický snímač, nechybí integrovaná podpora globálních navigačních služeb. Z hodnot těchto snímačů pak hodinky vypočítávají další údaje, jako je například kvalita spánku nebo úroveň stresu. Barometrický výškoměr a možnost instalace dalších aplikací chybí.

Líbila se nám ale velmi dobrá přesnost krokoměru, který v našich testech vykazoval odchylku na úrovni 1,5 %. To je velmi dobrá hodnota, ale pokud sháníte co nejpřesnější krokoměr, zvolte raději sesterský model Xiaomi Smart Band 8 Pro (recenze zde), který je za cca 1 800 Kč ještě přesnější a má odchylku pouze 0,5 %.

Xiaomi Redmi Watch 4
Snímač hodinek Xiaomi Redmi Watch 4
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Xiaomi Redmi Watch 4
Xiaomi Redmi Watch 4
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Hodinky Xiaomi Redmi Watch 4 jsou voděodolné, podle výrobce zvládnou až 50 metrů do hloubky (5 ATM), což znamená, že se s nimi můžete v pohodě koupat a plavat. Nabídka podporovaných aktivit čítá přes 150 sportovních režimů, z nichž většina je zde samozřejmě do počtu, ale z těch důležitých sportů nechybí nic.

Aplikace a výdrž

Hodinky lze přes aplikaci Xiaomi Mi Fitness spárovat se telefony se systémy Android a iOS. Vlastní eSIM samozřejmě nemají, ale přes Bluetooth s nimi lze přijímat a vyřizovat hovory ze spárovaného telefonu. Hlasitost hovoru ale není vysoká, takže budete moci telefonovat pouze v klidném prostředí. Samozřejmě fungují i notifikace, ale na zprávy nelze odpovídat.

Nastavit lze také dálkovou spoušť fotoaparátu mobilního telefonu, v aplikaci lze uložit číslo tísňového volání, v případě nouze pak stačí třikrát za sebou stisknout kovovou korunku.

Hodinky jsme zkoušeli jak v laboratoři, tak při praktickém nošení. Se zapnutými notifikacemi vydrží se spárovaným telefonem na baterii v provozu téměř tři týdny, záleží na aktivitách uživatele, se zapnutým AOD displejem zvládnou na jedno nabití cca 10 dní. K dobíjení slouží dodávaný kabel s magnetickou kolébkou (kompatibilní s Xiaomi Smart Band). Vybité hodinky se za šest minut dobijí na 25 %, 50% úrovně baterie dosáhnou po 14 minutách dobíjení a baterie se zcela doplní za 37 minut.

Xiaomi Redmi Watch 4
Aplikace Mi Fitness
Zdroj: Aplikace Mi Fitness

Mohlo by vás zajímat

Technická data

Xiaomi Redmi Watch 4


Displej/rozlišení 1,97", barevný, OLED, dotykový / 390 x 450 bodů

Výbava Bluetooth 5.2, napájecí adaptér

Přesnost krokoměru 98,5 %

Výdrž na baterii / dobit 18 dní / 0:37 h:m

Funkce Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby

Rozměry / hmotnost 48 x 41 x 10 mm, 31 g

Cena 2 290 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud