Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Disk, který se hned tak něčeho nelekne

redakce 16.10.2018

V podstatě nezničitelný hliníkový zevnějšek ukrývá třívrstvou konstrukci a ochranu proti vodě a prachu. A nejen to. Nebojí se ani otřesů a pádů.

Svůj dosud nejodolnější externí pevný disk HD830 představila společnost Adata. Perfektní ochranu dat zajišťuje svým solidním hliníkovým tělem, třívrstvou konstrukcí a odolností proti prachu a vodě podle normy IP68. Kromě toho má HD830 také certifikaci podle vojenského standardu MIL-STD-810G 516.6 a snese tlak až tři tuny a pád z výšky až 1,22 metrů. Nabídku ochranných funkcí doplňují šokové senzory, které včas zaparkují hlavy disku při nárazech nebo otřesech, a zabrání tak vzniku vadných sektorů.

Třívrstvá konstrukce zajití kompletní ochranu uvnitř i na povrchu. Zahrnuje mimo jiné vnější silikonové prvky, které jsou k dispozici v modré nebo červené barvě, umí absorbovat nárazy a díky speciálnímu uchycení drží disk pevně na místě v každé situaci.

Méně kvalitní externí disky pracují, i když je uživatel nechtěně shodí ze stolu, což často vede k poškození disku a vzniku vadných sektorů, to v nejlepším případě. V tom horším může dojít k ulomení magnetických hlaviček nebo vyrytí stopy na magnetickém médiu. Tím pro většinu HDD jejich život končí. HD830 obsahuje šokové senzory, které zastaví veškerou činnost disku v okamžiku, kdy hrozí náraz, například z důvodu nechtěného pádu. Majitel pozná, že disk zrovna z bezpečnostních důvodů nepracuje, podle blikající červené diody. Jakmile nebezpečí pomine, dioda se rozsvítí modře a disk bude zase pokračovat vesele v práci.  

Robustní hliníkové tělo disku HD830 se vyznačuje elegantním rýhováním a opískovaným povrchem. Dva solidní sloupce po stranách propůjčují disku HD830 image pravého válečníka. V éře 4K ultra HD videí a dalších věcí s vysokým rozlišením je důležité mít vždy po ruce dostatek kapacity. HD830 svým majitelům poskytne kapacity 2 nebo 4 či 5 TB. Stejně jako všechny externí disky Adata má HD830 tříletou záruku.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud