Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Druhá generace notebooků Timeline

redakce 23.03.2010

Zhruba před rokem představila firma Acer notebooky řady Timeline – v podstatě první cenově dostupné notebooky s délkou provozu na baterie více než osm hodin. Kompromisní byl v podstatě jen výkon. Založeny totiž byly na úsporných, ale méně výkonných procesorech Intel CULV. Teď je tu nová řada TimelineX. A jak tvrdí Acer se stejnou výdrží a cenou a mnohem vyšším výkonem.

Notebooky řady TimelineX a AspireX jsou založeny na nových procesorech Intel Core i3, i5 a i7 a nabízí tedy mnohem vyšší výkon než původní řada Timeline postavená na úsporných procesorech CULV, z nichž některé měly jen jedno jádro. Prodávat se budou různé verze notebooků Timeline s displejem o čtyřech velikostech. Také tenké provedení zůstalo zachováno - výška necelý 1“ (24 mm) a hmotnost 1,8 až 2,6 kg v závislosti na rozměrech notebooku.
Displeje mají LED podsvícení, pevné disky nové generace mají nižší spotřebu (o cca 40 % menší ve srovnání se standardními modely) a chladicí systém využívá ventilátory s nízkou spotřebou. Černé hliníkové víko zvyšuje odolnost.

Acer Aspire x741

Počítače řady Aspire x741 nabízí Acer ve formátech 14”, 15,6” a 17,3” a osazeny jsou novým procesorem Intel Core i5 nebo mobilním procesorem  i3 s mobilním čipsetem Intel HM55 Express.
Kromě výkonných procesorů nabízí notebooky Acer Aspire x741 pevné disky s velkou kapacitou, až 8 GB paměti, širokoúhlé displeje s vysokým rozlišením, dva vestavěné stereofonní reproduktory, HDMI port a volitelně mechaniku Blu-ray
Připojitelnost zajišťují technologie pro připojení k bezdrátovým i pevným sítím: 802.11b/g/Draft-N, modul Bluetooth 2.1+, Gigabit LAN a modem. Řešení  Acer Video Conference, které se skládá z webové kamery Acer CrystalEye s vysokým rozlišením (1280x1024) a technologie Acer PrimaLite, umožní spojení s přáteli anebo videokonferovat s obchodními partnery.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud