Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Držáky smartphonu na kolo

Pavel Trousil 09.08.2017

Navigaci využívají i cyklisté. Problém bývá s bezpečným uchycením na řídítka – měl by na nich pevně držet i v terénu a být chráněný v případě pádu. To by měly zajistit nové držáky Livall, které jsou k dostání ve dvou provedeních, přičemž jeden z nich obsahuje vestavěnou powerbanku.

Společnost Satomar představila praktické doplňky pro všechny cestovatele na kole – bytelné držáky mobilního telefonu Livall H2 a Livall S2. Obě zařízení poskytují podle dodavatele bezpečnou ochranu smartphonu, který během cesty plní úlohu plnohodnotného cyklopočítače, navigace a zároveň se stává centrálním informačním prvkem při ovládání hovorů a poslechu hudby během jízdy.

Uchycení smartphonu v mohutném držáku je zajištěno na všech hranách a je pevné, což zajišťuje jeho ochranu i v případě pádu. Použít lze telefon s displejem o úhlopříčce až 6". Držák Livall S2 je dodáván s představcem řídítek a je určen i do náročných podmínek při jízdě terénem. V představci je navíc vestavěna powerbanka s kapacitou 5 000 mAh, která poskytuje telefonu energii pro téměř dvojnásobné plné dobití (v závislosti na modelu smartphonu).

Všechny funkce zajišťuje aplikace Livall Riding, která je zdarma k dispozici pro telefony s operačním systémem Andrid a iOS. Zobrazení všech běžných údajů cyklopočítače zajišťuje telefon ve spolupráci s jeho vestavěným GPS modulem. Pro vyhodnocení dalších hodnot lze komplet rozšířit také o snímač kadence šlapání Livall, jenž předává data aplikaci bezdrátově. K navigačním účelům lze využít buď tutéž aplikaci, případně jakoukoli jinou, na kterou jste zvyklí. Na displeji uvidíte, kdo vám právě volá a zda je nutné a žádoucí hovor přijmout. V případě propojení s chytrou cyklistickou přilbou Livall s vestavěným handsfree můžete telefonovat bez obav o bezpečnost i během jízdy.

Základní držák telefonu Livall H2, určený pro montáž na řídítka, je v prodeji za cenu 1 490 Kč. Držák Livall S2 s představcem řídítek, který obsahuje vestavěnou powerbanku, seženete za 3 190 Kč. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud