Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dva nové iPhony – výkonný 5S a plastový 5C

redakce 11.09.2013

Je to poprvé co firma Apple ukázala světu hned dva nové smartphony. Jedním z nich je nástupce současného modelu 5S a druhým „plastová“ verze 5C. Ta je pochopitelně levnější, ale přímo za výhodnou se zrovna označit nedá.

Levnější model iPhone 5C má čtyřpalcový Retina displej a bude dostupný v řadě barevných provedení. Hardwarově je srovnatelný se současnou verzí iPhone 5 – má procesor A6, osmimegapixelový fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth, LTE a konektor Lightning. S dvouroční smlouvou bude v USA stát 99 USD (16GB verze) a 199 USD (32GB verze). České ceny ještě známé nejsou, ale v Německu pořídíte nedotovanou 16GB verzi za 599 Eur, tedy asi 15 500 Kč, což je hodně.

Změny u nejvýkonnějšího modelu 5S lze nazvat spíše evolučními než revolučními. K hlavní patří nasazení výkonného procesoru A7 se 64bitovou architekturou (systém iOS 7 bude i v 64bitové verzi) a skvělou grafikou. Podle Applu má být až 40x výkonnější než verze A6. O detekci pohybu se stará nový čip M7 (vhodný pro lokalizační a fitness aplikace) a o zabezpečení zajímavý snímač otisků prstů nazvaný Touch ID, který je umístěný pod tlačítkem home. Optický senzor fotoaparátu je stále 8Mpx, ale má větší rozměry, což je samozřejmě lepší, a světelnost objektivu f/2,2. Fotit i nahrávat video by měl i díky duální LED diodě pěkně. K dispozici budou verze se 16, 32 a 64 GB flash paměti (nedotované ceny 649, 749 a 899 USD) a tři barevná provedení (včetně zlaté).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud