Přejít k hlavnímu obsahu

Dvě metody, jak u paměťové karty odstranit ochranu proti zápisu

Pavel Trousil 28.05.2015

Nemůžete-li na svou paměťovou kartu typu SD zapisovat žádná data, s největší pravděpodobností problém spočívá v tom, že máte aktivovanou ochranu proti zápisu. 

hama-sdhc-xc-uhs-speed-class-3-uhs-i-85mb-s-p-nahled

Tuto ochranu můžete zakázat jak hardwarovými, tak softwarovými prostředky. Když na kartu nemůžete uložit žádné soubory, patrně jste si náhodně zamkli zámek „Lock“ na kartě. To je malý plastový přepínač, který se většinou nachází v levém horním rohu karty. Přesuňte přepínač do polohy „unlock“, vložte kartu do čtečky a znovu zkontrolujte, zda už na ni lze zapisovat, nebo ne.

Ochranu proti zápisu mohl kartě nastavit i operační systém. Vložte kartu do čtečky, spusťte Průzkumníka Windows a klikněte pravým tlačítkem na SD kartu. Z nabídky vyberte »Vlastnosti«, zde přejděte do záložky »Zabezpečení« a zkontrolujte, zda je povolen plný přístup k této kartě. Pokud ne, klikněte na tlačítko »Upřesnit«. V dalším okně přejděte na záložku »Oprávnění« a klikněte v ní na příkaz »Změnit oprávnění«. Otevře se další okno, ve kterém klikněte na tlačítko »Upravit…«. Zde zaškrtněte volbu »Úplné řízení« a potvrďte všechny dotazy na změny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud