Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Emgeton Flexaret Mini

redakce 13.04.2010

Společnost Bell Technology představila u příležitosti 70. výročí vzniku značky Flexaret unikátní mobilní telefon Emgeton Flexaret Mini, který se pyšní světovým prvenstvím v podobě integrovaného fotoaparátu vybaveného 12,2Mpx snímačem s trojnásobným optickým zoomem.

Tělo tohoto je tvořeno velmi pevnou konstrukcí z tvrzených plastů. Kompaktní přístroj s rozměry 113 × 52 × 19 mm a hmotností 143 g vsází na kombinaci stylových černých a stříbrných designových prvků s matnou povrchovou úpravou. Čelní straně vévodí rozměrný 3" TFT dotykový odporový displej s WQVGA rozlišením 400 × 240 bodů a podporou 262 tisíc barev. Je napojen na dvojici senzorů pro automatickou korekci obrazu – senzor natočení (slouží pro úpravu orientaci displeje, prohlížení fotografií a rychlé ztišení vyzvánění dle aktuální prostorové orientace mobilu) a senzor osvětlení (reguluje podsvícení displeje v závislosti na míře světla v okolí).

Dotykový displej se spolu s pětisměrovým ovládacím kolečkem a dvěma funkčními tlačítky po jeho stranách, které slouží k pohybu v nabídce telefonu a k ovládání hovorů, stará o obsluhu většiny funkcí telefonu včetně zadávání alfanumerických znaků, využívaného nejčastěji při psaní textových nebo emailových zpráv. Velký displej poskytuje výrazně více prostoru pro zobrazení softwarové klávesnice oproti tradiční tlačítkové numerické klávesnici.

18 dnů na příjmu

Další ovládací prvky jsou umístěny na pravém boku přístroje a optimalizovány zejména pro použití přístroje ve fotografickém režimu. Dvojice směrových tlačítek poslouží pro využívání zoomu, další dvě tlačítka pak pro samotný proces fotografování – spuštění fotoaplikace a expozici snímků. Na levém boku přístroje lze najít i slot pro paměťové karty microSDHC. Ve spodní hraně telefonu je zapuštěna krytka univerzálního miniUSB 2.0 rozhraní, které slouží k připojení datového kabelu, sluchátek či nabíječky.
Aby se budoucí majitelé nemuseli bát nenadálého vybití akumulátoru, Emgeton přidává do balení produktu i jeden náhradní. Vybít ale i jeden z nich dá pořádnou práci – Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 020 mAh dokáže zajistit až 10 h hovoru, 450 h pohotovostního režimu nebo expozici 1 320 fotografií (v automatickém módu fotoaparátu).

Fotografování nové generace

Vzhledem k funkcionalitě 3× optického zoomu obsahuje zadní strana telefonu kulatý výstupek typický pro běžné kompaktní fotoaparáty, z nějž se po aktivaci režimu fotoaparátu vysouvá objektiv s optikou pocházející z dílen Flexaretu, přední značky věnující se výrobě komponent pro digitální zrcadlovky. Krytka objektivu je samozřejmě aktivní. Vedle něj nelze přehlédnout ani okénko blesku, jehož záblesky zajišťuje vysoce výkonná xenonová výbojka.

O kvalitě vestavěného fotoaparátu hovoří samy za sebe nejen hodnoty 12,2Mpx rozlišení a 3× optického / 5× digitálního zoomu, které v této kombinaci nelze najít v žádném jiném mobilním telefonu v současnosti, ale rovněž fakt, že procesy nutné pro zpracování obrazu zajišťuje řešení společnosti Panasonic. Pro dosažení ještě vyšší kvality fotografií navíc Emgeton použil CCD čip, oproti běžně užívanému CMOS čipu u jiných fotomobilů.

Vestavěný fotoaparát s nejvýkonnějším snímačem, jaký lze v současnosti najít v mobilním telefonu, doprovází i další výjimečné parametry a funkce, které lze při fotografování využívat. Chloubou přístroje jsou zejména pokročilé funkce jako např. stabilizátor obrazu, detekce obličeje, redukce červených očí, histogram, režim panorama, sekvenční snímání (až 16 snímků), kvalitní makrorežim od 5 cm, natáčení videa ve VGA rozlišení či hlasová poznámka k fotografii. Samozřejmostí je také automatické zaostřování fotografií, nastavování citlivosti ISO (v rozmezí 80 až 3 200), samospoušť, možnost úpravy fotografií přímo v telefonu a řada dalších běžných funkcí digitálních kompaktních fotoaparátů. Kompletní přehled parametrů vestavěného fotoaparátu shrnuje následující tabulka:

Technické specifikace vestavěného fotoaparátu mobilního telefonu Emgeton Flexaret Mini:

Snímač

Rozlišení [Mpx] 12,17
Typ Panasonic CCD 1/2,33"

Objektiv

Optický zoom
Ohnisková vzdálenost [mm] 6.2–18.6 (ekvivalent 35–105)
Světelnost F3–F5,6
Rychlost závěrky [s] 1/1600
Rozsah autom. ostření [cm] 5–nekonečno

Fotografie

Rozlišení [Mpx] 12, 11 (3:2), 9, 8, 5, 3, 2 (16:9), 2, VGA (640 × 480)
Kvalita 3 stupně
Formát JPG

Video

Rozlišení [px] VGA (640 × 480 při 24,5 sn./s), 320 × 240 při 24,5 sn./s
Formát AVI (M-JPEG, 24,5 sn./s)
Záznam videa se zvukem Ano
Mód přehrávání 4 módy přehrávání

Ostatní

Mód snímání 5 nastavitelných módů
Mód autom. ostření 3 nastavitelné módy
Zóna ostření 3 nastavitelné módy
Scéna 20 přednastavených scén
Mód měření expozice 3 nastavitelné módy
Kompenzace expozice (EV) ± 2,0 EV
Barevný mód 4 nastavitelné módy
Samospoušť Ano, 3 typy
Citlivost ISO 80, 100, 200, 400, 800, 1 600, 3 200
Vyvážení bílé 5 nastavitelných módů
Histogram Ano
Úprava fotografie / videa Ano, 8 úprav
Hlasová poznámka Ano, možno k fotografii i videu
PictBridge Ano
DPOF Ano, verze 1.1
TV výstup Ano, PAL/NTSC
Detekce obličeje Ano (až 10 obličejů)
Detekce úsměvu Ano
Redukce červených očí Ano
Blesk Ano, xenonový
Kryt objektivu Ano, vestavěný (aktivní krytka)

Až 32 GB pro multimédia

Uvnitř přístroje pracuje uzavřený operační systém Nucleus, který běží na nejnovější verzi čipu MT6235. Pro rozšiřování Nuclea dalšími aplikacemi v programovacím jazyce Java je vyhrazena vnitřní paměť přístroje 70 MB, již lze dále rozšiřovat paměťovými kartami microSDHC až do velikosti 32 GB. Do vnitřní paměti i na paměťové karty lze samozřejmě ukládat i další, typicky multimediální, obsah – hudbu, video, fotografie či další soubory, a přehledně jím procházet prostřednictvím průzkumníka souborů. Telefon obsahuje české, slovenské, anglické a německé jazykové prostředí.

 

Originálně je vyřešen pohotovostní displej telefonu. Ten totiž tvoří rovnou hlavní nabídka, která je tak v každém okamžiku dostupná uživateli. Ikony odkazující na jednotlivé složky či aplikace mohou být rozděleny až do tří pracovních ploch, mezi nimiž lze jednoduše přepínat. Pohotovostní displej navíc v jeho horní části zdobí velké stylově zobrazené hodiny a kalendářní data. Uživatel má rovněž možnost vybrat si obrázek zámku displeje.

 

Výbava telefonu jej předurčuje k příslušnosti do vyšší střední třídy. Vícepoložkový telefonní seznam pojme až tisíc kontaktů. Obsah telefonátu nebo jakékoli jiné zvuky z okolí mobilu lze nahrávat prostřednictvím integrovaného diktafonu, který dokáže nahrát záznam do paměti telefonu i na microSDHC kartu ve formátu AMR nebo WAV. Nechybí možnost rychlého vypnutí vyzvánění bez odmítnutí hovoru, hlasité handsfree využitelné při telefonování nebo pro poslech multimediálních souborů, a pochopitelně ani vyzváněcí profily.

 

Špičkový přehrávač E-Cult v ceně

O komfortní psaní SMS se postará dotyková softwarová klávesnice, pro přijaté zprávy má telefon v paměti vyhrazen 500 pozic. Emgeton Flexaret Mini je vybaven rozsáhlou sbírkou kancelářských funkcí – nechybí e-mailový klient, kalendář a úkolovník se třemi typy záznamů, budík, světový čas či kalkulačka. Pohodlný a rychlý přístup na webové stránky zajistí Opera Mini 5 a připojení prostřednictvím vestavěného GPRS/EDGE modemu.

 

Bohatě zastoupeny jsou rovněž multimediální funkce. Kromě hrátek s fotografiemi si uživatel může vychutnat rovněž pokročilý přehrávač multimediálních souborů, který je totožný, jako ve špičkových přenosných přehrávačích Emgeton E-Cult, jež patří již takřka sedm let k nejoblíbenějším přístrojům na českém trhu.

 

Přehrávač podporuje bohatou sbírku formátů multimediálních souborů, umožňuje samozřejmě i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu. Kromě dobrého zvukového podání nabízí např. také pět přehrávacích módů a osm citlivě vyladěných profilů ekvalizéru, několik možností vizualizace, efekty Revers a 3D zvuk, dynamické rozšíření basů, pět rychlostí přehrávání, či možnost tvorby playlistů.

 

Aplikace přehrávače zajišťuje nejen přehrávání hudebních souborů, ale stará se rovněž o přehrávání zvuků nahraných pomocí diktafonu, videoklipů (MP4, QCIF, AVI), a obsluhuje také funkce vestavěného FM radiopřijímače, mezi nimiž nechybí ani možnost plánovaného záznamu vysílání (lze nastavit čtyři různé plány).

 

Multimediální soubory, např. čerstvě pořízené fotografie, lze díky programu Emgeton Flexaret Mini Media Center přímo z telefonu nasdílet přátelům na komunitní služby Flickr a YouTube. V přístroji je přeinstalována jedna hra, další lze doinstalovat díky podpoře mobilní Javy ve verzích CLDC 1.1 a MIDP 2.0. Zábava nebude odepřena ani příznivcům elektronických knih – vestavěná čtečka si poradí se souborovými formáty TXT a PDB. Aktivní sportovce jistě potěší Stopky.

 

Mobilní telefon Emgeton Flexaret Mini mezi podporovanými funkcemi nevynechal ani podporu Mass Storage, bezdrátového připojení prostřednictvím Bluetooth rozhraní poslední generace 2.1+EDR s bohatou podporou profilů (HFP, HSP, SPP, DUN, OPP, FTP, A2DP, AVRCP), či možnost plánovaného zapnutí a vypnutí, kdy lze vytvořit až čtyři různé individuální časové plány. Telefonní seznam, SMS, MMS a multimediální soubory je možné zálohovat v počítači pomocí programu Emgeton Flexaret Mini Phone Suite, který nabízí kompatibilitu s operačními systémy Microsoft Windows XP / Vista / 7.

 

Stěžejní vlastnosti přístroje:

  • 12,2Mpx snímač Panasonic CCD 1/2,33"
  • 3× optický zoom
  • Xenonový blesk
  • Detekce úsměvu a obličeje, redukce červených očí
  • 3" TFT dotykový odporový displej s WQVGA rozlišením
  • Podpora paměťových karet microSDHC
  • Bluetooth
  • Až 18 dní v pohotovostním režimu
  • Bohaté multimediální funkce
  • Dva akumulátory v balení

 

 

Emgeton Flexaret Mini je určen nejen všem příznivcům nejmodernějších mobilních a fotografických technologií jako ideální přístroj na cesty či dovolenou, ale také zaměstnancům pracujícím v terénu, zejména novinářům, reportérům, realitním makléřům či obchodním zástupcům, kterým může díky kvalitnímu fotoaparátu a možnosti odesílat fotografie na komunitní služby velmi usnadnit práci.

Zařízení bude v prodeji na konci května letošního roku v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená koncová cena je stanovena na 8 990 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme